Musorujsag
Nemzeti Sportrádió
Most szól:
Élő Eredmények
 

Kemény dió volt az Inter, de Rodri gólja feltörte: a Manchester City a Bajnokok Ligája győztese

Kemény dió volt az Inter, de Rodri gólja feltörte: a Manchester City a Bajnokok Ligája győztese

m4sport.hu / mti
A Manchester City nyerte a Bajnokok Ligája döntőjét, Rodri 68. percben szerzett góljával 1–0-ra legyőzve az Intert az isztambuli Atatürk Stadionban rendezett fináléban. Az angol együttes története első BL-címét szerezte és klasszikus triplával zárja a 2022/23-as szezont, miután korábban már a Premier League-et és az FA-kupát is megnyerte.

Rodri győzelmet jelentő találata:

A mérkőzés összefoglalója:

Gündogan emelte magasba a City történetének első BL-trófeáját:

Bajnokok Ligája, döntő:
Manchester City – Internazionale 1-0 (0-0)
Isztambul, Atatürk Olimpiai Stadion, 71 412 néző, v.: Szymon Marciniak (lengyel)
gólszerző: Rodri (68.)
sárga lap: Haaland (92.), Ederson (94.), illetve Barella (59.), Lukaku (83.), Onana (92.)
Manchester City: Ederson – Akanji, Ruben Dias, Ake – Stones (Walker, 83.), Rodri – Bernardo Silva, De Bruyne (Foden, 36.), Gündogan, Grealish – Haaland
Internazionale: Onana – Darmian (D’Ambrosio, 84.), Acerbi, Bastoni (Gosens, 76.) – Dumfries (Bellanova, 76.), Barella, Brozovic, Calhanoglu (Mhitarjan, 84.), Dimarco – La. Martínez, Dzeko (Lukaku, 57.)

A mérkőzést felvezető zenés és táncos megnyitó ünnepség zárásaként György Ádám, Liszt Ferenc-díjas zongoraművész játszotta el a Bajnokok Ligája himnuszát, amikor a csapatok kivonultak a telt házas isztambuli stadion gyepére.

A találkozót a sokkal esélyesebbnek tartott Manchester City hatalmas lendülettel kezdte, így alig három percet kellett várni az első kapura lövésre, de a gólkirály Haaland próbálkozása fölé szállt, ahogy három perccel később Bernardo Silva még veszélyesebb kísérlete is.

A kezdetben beszoruló Internazionale aztán rendezte a sorait, és bár a riválisnál volt többet a labda, mégis ígéretesebb akciókat tudott vezetni, azaz korántsem csak a védekezésre összpontosított. Több esetben a letámadása is eredményre vezetett, így kevésbé tudott kibontakozni az angolok játéka.

A szigetországi együttes – amely sérülés miatt elvesztette Kevin De Bruynét, akit két éve hasonló okból szintén le kellett cserélni a BL-döntőben – az első félidő utolsó harmadában megint fölénybe került, de ez többnyire meddőnek bizonyult a várakozásoknak megfelelően stabilan védekező olaszokkal szemben. Az egyetlen kivételt Haaland helyzete jelentette, de akkor Onana állta a labda útját.

A térfélcserét követően is az első BL-trófeájára hajtó Manchester City futballozott fölényben, helyenként be is tudta szorítani olasz riválisát, de komoly helyzetet nem tudott kialakítani a betömörülő Internazionaléval szemben, amely ráadásul szórványos ellentámadásaiból rendre eljutott az angolok 16-osáig, de ott az utolsó kulcspasszok nem bizonyultak hatékonynak.

A második félidő első nagy helyzetét így is – egy hatalmas védelmi hiba után – az argentin válogatottal világbajnok Lautaro Martínez hagyta ki. A vezetést viszont az angol gárda szerezte meg, amikor a sokadik hatástalanított beadás egyikére Rodri csapott le, majd lőtt hajszálpontosan. Az Inter azonnal sebességet váltott, közel is járt a gyors egyenlítéshez, de Dimarco előbb a keresztlécre, majd az előtte álló csapattársára fejelte a labdát.

A hátralévő húsz percben a kék-feketék próbálkoztak becsülettel, de a fellazuló védelem megingásait kihasználva többször is eldönthette volna az összecsapást a Manchester City, Onana azonban védéseivel meccsben tartotta a csapatát. A hajrában Lukaku kétszer is hosszabbításra menthette volna a mérkőzést az Inter számára, de előbb ötméteres fejesével a gólvonalon álló Edersont találta el, majd egy támadással később a lövése elkerülte a kaput. A hosszabbítás utolsó pillanatában Edersonnak még egy bravúrt kellett bemutatnia Gosens fejesénél, amely után viszont már ünnepelhetett is, mert a játékvezető lefújta az összecsapást.

EPA/ERDEM SAHIN

Értékelések

Galéria

A góllövőlista élcsoportja:
12 gólos:
Erling Haaland (norvég, Manchester City)
8 gólos:
Mohamed Szalah (egyiptomi, Liverpool)
7 gólos:
Kylian Mbappé (francia, Paris Saint-Germain), Vinícius Júnior (brazil, Real Madrid)
6 gólos:
Joao Mário (portugál, Benfica)

A Manchester City útja a diadalig:
G csoport:
Sevilla (spanyol)-Manchester City 0-4
Manchester City-Borussia Dortmund (német) 2-1
Manchester City-FC Köbenhavn (dán) 5-0
FC Köbenhavn-Manchester City 0-0
Borussia Dortmund-Manchester City 0-0
Manchester City-Sevilla 3-1
A csoport végeredménye: 1. Manchester City 14 pont, 2. Borussia Dortmund 9, 3. Sevilla 5, 4. FC Köbenhavn 3

nyolcaddöntő:
RB Leipzig (német)-Manchester City 1-1
Manchester City-RB Leipzig 7-0
negyeddöntő:
Manchester City-Bayern München (német) 3-0
Bayern München-Manchester City 1-1
elődöntő:
Real Madrid (spanyol)-Manchester City 1-1
Manchester City-Real Madrid 4-0
döntő:
Manchester City-Internazionale (olasz) 1-0

Array
(
    [replacement] => [galleryreference id="2587249" align="aligncenter"]
    [shortcode] => 
		
		

    [title] => 
    [image] => https://cdn.cms.mtv.hu/wp-content/uploads/sites/10/2023/06/10684465-1521x1080.jpg
    [alignment] => aligncenter
)
Borítókép: epa10684410 Ilkay Gundogan (C) of Manchester City and teammates celebrate with the trophy after winning the UEFA Champions League Final soccer match between Manchester City and Inter Milan, in Istanbul, Turkey, 10 June 2023. EPA/SEDAT SUNA

További tartalmak