logo, social, vissza gomb

text logo

search

Bellingham zsenialitása és Valverde bombája döntött a Real Madrid javára Nápolyban

Bellingham egy gólpasszal és egy góllal vállalt főszerepet a madridiak sikerében. A hazaiak kétszer is egalizálni tudták az eredményt, de Valverde bombájára már nem volt válaszuk.

A Real Madrid fordulatos mérkőzésen 3-2-re győzött a Napoli vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkör második fordulójának keddi rangadóján.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 2. forduló:
C csoport
SSC Napoli (olasz)-Real Madrid (spanyol) 2-3 (1-2)
g: Ostigard (19.), Zielinski (54., 11-esből), illetve Vinicius Jr. (27.), Bellingham (34.), Meret (78.-öngól)
A csopoer másik találkozóján:
Union Berlin (német)-Braga (portugál) 2-3 (2-1)
gól: Becker (30., 37.), illetve Niakate (41.), Bruma (51.), Castro (94.)
Az állás: 1. Real Madrid 6 pont, 2. Napoli és Braga 3-3 (4-4), 4. Union Berlin 0

Az első komolyabb lehetőség az aktívabban kezdő spanyol csapat előtt adódott, de Rodrygo lövését védte a hazai kapus. A 18. percben aztán egy Napoli szöglet után Kepa rosszul jött ki a kapujából, az első kísérletet még mentette a kapufa, de a kipattanót Ostigard már az üresen maradt kapuba fejelte.

A madridiak még nagyobb intenzitással kezdtek el támadni, de az egyenlítéshez kellett a nápolyi csapatkapitány Di Lorenzo hibája és Bellingham szemfülessége, majd Vinicius remek helyzetfelismerése. A Napoli nyolc percig sem vezetett.

Ez volt Vinícius Júnior 16. BL-gólja a Real Madridban, ezzel az ötödik helyen áll a klub játékosainak listáján Roberto Carlos, Luís Figo, Guti és Bareth Bale társaságában.

Újabb nyolc perc elteltével pedig már vezetett is a Real, Bellingham remek szólóját követően – öt védő sem tudta szerelni – szépen lőtte ki a bal alsó sarkot. Öt perccel később egyenlíthetett volna a Napoli, de Osimhen fejesét hatalmas bravúrral védte Kepa.

A második félidőből öt perc sem telt el, amikor 11-eshez jutott az olasz együttes. Elsőre talán még a Napoli-játékosok sem vették észre, hogy a labda Nacho kezére pattant, a VAR viszont jelezte a szabálytalanságot, a megítélt büntetőt pedig Zielinski a kapufa segítségével juttatta a hálóba.

Piotr Zielinski egyenlítő gólját ünneplik a Napoli játékosai. EPA/CIRO FUSCO

A gól után akár fordíthatott volna a hazai együttes, de Kvaratskhelia centikkel mellé lőtt, majd az egyenlítő gól szerzőjének kísérletét védte a kapus. Mindkét együttes a győzelemért támadott, de igazán nagy helyzetig egyik sem jutott.

A 78. percben aztán egy szögletet követően egy hatalmas (Napoli drukkerek szempontjából szerencsés) góllal ismét előnybe került a Madrid. Valverde 23 méteres lövése lövése Oliverán megpattant, de Meret még így is hozzátudott érni, a kapufáról viszont visszapattant a kapus fejére, ahonnan a kapuba pattant, így öngól lett a találat.

A hátralévő időben mindent megtett a harmadszori egyenlítésért is a Napoli, de a madridi védelem jól zárt, így két győzelemmel a csoport élén állnak, míg a nápolyiak vereségük ellenére is a második helyen állnak. A csoport másik találkozóján az Union Berlin kétgólos előnyről kapott ki otthon a Bragától.

A teljes játéknap összefoglalója:

A csoport:
Manchester United (angol)-Galatasaray (török) 2-3 (1-1)
gól: Hojlund (17., 67.), illetve Zaha (23.), Aktürkoglu (71.), Icardi (81.)
kiállítva: Casemiro (77., Manchester)

FC Köbenhavn (dán)-Bayern München (német) 1-2 (0-0)
g: Lerager (56.), illetve Musiala (67.), Tel (83.)

Az állás: 1. Bayern München 6 pont, 2. Galatasaray 4, 3. Köbenhavn 1, 4. Manchester United 0

B csoport:
Lens (francia)-Arsenal (angol) 2-1 (1-1)
g: Thomasson (25.), Wahl (69.), illetve Gabriel Jesus (14.)

PSV Eindhoven (holland)-Sevilla (spanyol) 2-2 (0-0)
g: de Jong (86., 11-esből), Teze (95.), illetve Gudelj (68.), en-Nesziri (87.)

Az állás: 1. Lens 4 pont, 2. Arsenal 3, 3. Sevilla 2, 4. PSV 1

D csoport:
Internazionale (olasz)-Benfica (portugál) 1-0 (0-0)
g: Thuram (62.)

Salzburg (osztrák)-Real Sociedad (spanyol) 0-2 (0-2)
g: Oyarzabal (7.), Mendez (27.)

Az állás: 1. Real Sociedad 4 pont (3-1), 2. Internazionale 4 (2-1), 3. Salzburg 3, 4. Benfica 0

Borítókép: EPA/CIRO FUSCO