logo, social, vissza gomb

text logo

search

Tizenegyesekkel BL-negyeddöntős az Atlético

Bejutott a Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe az Atlético Madrid, miután a milánói egygólos vereség után hazai pályán tizenegyesekkel legyőzte az Intert.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágó:
Atlético Madrid (spanyol) – Internazionale (olasz) 2–1 (1–1, 2–1, 2–1), tizenegyesekkel 3–2
gólszerző: Griezmann (35.), Depay (87.), illetve Dimarco (33.)
továbbjutott, az Atlético Madrid, 2–2-es összesítés után tizenegyesekkel

A hazai visszavágót egygólos hátrányban kezdő Atlético kezdett lendületesebben, de az Inter lassan kijött a szorításból és a 33. percben a vezetést is megszerezte Dimarco révén, összesítésben két gólra növelve az olasz csapat előnyét. Hamar, egészen pontosan 136 másodperc múlva jött a hazaiak válasza, a sérülésből visszatérő Griezmann egyenlített.

Atlético-fölénnyel és hatalmas hazai helyzettel kezdődött a második félidő, Llorente beadása után Griezmann lőhetett a tizenhatoson belül, Sommernek nagyot kellett védenie. Az Inter kétszer is lezárhatta volna a párharcot, Thuram és Barella is rossz megoldást választott ígéretes helyzetben, az Atlético ugyanakkor előbb a kapufát találta el, majd a 87. percben Depay megfordította a meccset és hosszabbításra mentette a párharcot.

A ráadás első félidejében az Atléticónak volt több lehetősége, a meccs ezen periódusának legemlékezetesebb jelenete mégis Thuramnak volt köszönhető, aki nemes egyszerűséggel ágyékon ragadta Savicot.

Gólt a hosszabbítás második 15 perce sem hozott, így következtek a tizenegyesek, amelyek során az Atléticóból Saul, az Interből pedig Alexis Sanchez, Klaassen és Lautaro Martínez is hibázott, így a madridiak jutottak a nyolc közé.

A játéknap másik mérkőzésén:
Borussia Dortmund (német) – PSV Eindhoven (holland) 2–0 (1–0)
gól: Sancho (3.), Reus (95.)
továbbjutott: a Dortmund, 3-1-es összesítéssel

A negyeddöntő sorsolását pénteken délben tartják Nyonban, az eseményt az M4 Sport és az m4sport.hu is élőben közvetíti.

Borítókép: Memphis Depay (Fotó: EPA/Kiko Huesca)