search

logo, social, vissza gomb

text logo

search

Drámai meccsen fordította meg az Atlético elleni párharcot és jutott BL-elődöntőbe a Dortmund

A Borussia Dortmund a madridi 2–1-es vereség után hazai pályán fordulatos mérkőzésen 4–2-re nyert az Atlético ellen, így bejutott a Bajnokok Ligája elődöntőjébe.

Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágó:
Borussia Dortmund – Atlético Madrid 4–2 (2–0)
gólszerzők: Brandt (34.), Maatsen (39.), Füllkrug (71.), Sabitzer (74.), illetve Hummels (49., öngól), Correa (64.)
továbbjutott: a Dortmund, 5–4-es összesítéssel

A 81 365 néző előtt játszott mérkőzésen Brandt és Maatsen góljaival a Dortmund a 39. percre megfordította a párharcot, a második félidőben azonban Hummels öngólja és Correa találata után újra az Atlético állt továbbjutásra. Tíz perc alatt viszont megint nagyot fordult a világ Dortmundban, hiszen Füllkrug és Sabitzer 140 másodpercen belül született találataival újra a BVB-nél volt az előny, és az eredmény utána már nem is változott.

A Dortmund ellenfele a Barcelonát búcsúztató Paris Saint-Germain lesz az elődöntőben.

Szerdán játsszák:
Manchester City – Real Madrid 21.00 (az első mérkőzésen: 3–3) – élőben az M4 Sporton és az m4sport.hu-n
Bayern München – Arsenal 21.00 (2–2)

Borítókép: Marcel Sabitzer gólöröme a Dortmund–Atlético BL-negyeddöntőben (Fotó: MTI/EPA/Friedemann Vogel)