logo, social, vissza gomb

text logo

search

Kétgólos hátrányból állt fel a Barca ellen és jutott négy közé a PSG BL-ben

Hiába nyerte meg az idegenbeli odavágót, majd vezetett hazai környezetben is a Barcelona a labdarúgó BL-elődöntőjében, egy korai kiállítás miatt több mint egy órát játszott emberhátrányban, amit a PSG kihasznált és a legjobb négy közé jutott.

A Barcelona hazai környezetben 41-re kikapott a PSG-től a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjének visszavágóján. Így hiába nyert az első meccsen 32-re, 64-es összesítéssel a francia együttes jutott a legjobb négy közé.

Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágó:
FC Barcelona (spanyol) – Paris Saint-Germain (francia) 1–4 (1–1)
gól: Raphinha (12.), illetve Dembélé (40.), Vitinha (54.), Mbappé (61., 89., előbbit 11-esből)
piros lap: Araujo (29., FC Barcelona)
Továbbjutott: a Paris Saint-Germain, 6–4-es összesítéssel.

Az egy héttel ezelőtti hazai vereség után semmi meglepő nem volt abban, hogy a francia együttes lépett fel támadólag, az első percekben már a saját tizenhatosa előtt letámadta a katalánokat. A hazaiak azonban nem jöttek zavarba, nyugodtan játszottak és próbálták tartani, majd okos passzokkal előre juttatni a labdát.

A 12. percben pedig egy kontrából a vezetést is megszerezték, Yamal gyönyörűen tört be a jobb oldalon a tizenhatoson belülre, belőtt labdája pedig az első meccsen duplázó Raphinha lábáról a kapuiba pattant.

Az összesítésben így már kétgólos hátrányban lévő francia csapat próbálta fokozni a nyomást, de még helyzetig sem sikerült eljutniuk a roppant szervezetten védekező Barcával szemben. Az első valamire való gall helyzetre a 27. percig kellett várni. Két perccel később viszont emberhátrányba került a Barcelona, Araujo utolsó emberként szerelte Barcolát, a játékvezető szerint mindezt szabálytalanul tette, így kiállította az uruguayi védőt.

Araújo mindössze a harmadik Barcelona-játékos a BL-ben akit már az első félidőben kiállítottak Josep Guardiola (1998) és Gerard Piqué (2017) után.

A PSG-nek bő tíz perc kellett, hogy kihasználja az emberelőnyt, az egész meccsen kifütyült korábbi Barca-játékos Dembélé egy balról belőtt labdát vágott közelről a léc alá.

A második félidőben még nagyobb nyomást helyezett a hazaiakra a francia együttes, két közeli lehetőségük is kimaradt, a Barca az 54. percig bírta, ekkor Vitinha húszméteres lövése talált utat a kapu jobb alsó sarkába. Bő egy perccel később kiállították Xavit a hazaiak vezetőedzőjét, újabb két perc elteltével pedig Mbappé 11-esből megszerezte csapata harmadik találatát is, így már a franciák álltak továbbjutásra.

Kylian Mbappé 11-esből volt eredményes. EPA/Alberto Estevez

A hátralévő időben mindent megpróbált a Barcelona, de a vendégek ügyesen játszottak az idővel, és emberelőnyben jól tudták tartani a labdát. Helyzetekig ugyan eljutott a Barca, de gólt már nem tudott szerezni, így hiába nyerte meg az odavágót idegenben, a negyeddöntő jelentette számára a végállomást.

A hajrában Mbappé megszerezte második gólját is, így végül 4-1-re nyert a PSG és 6-4-es összesítéssel lépett tovább. Az elődöntőben a német Borussia Dortmund vár rájuk.

Borítókép: epa11283189 PSG's Vitor Ferreira (R) celebrates after scoring the 1-2 goal during the UEFA Champions League quarter finals second leg soccer match between FC Barcelona and Paris Saint-Germain, in Barcelona, Spain, 16 April 2024. EPA/Alejandro Garcia