Katar kis híján meglepte a svédeket, Lazarovék egy félidőt bírtak a spanyolok ellen

Svédország válogatottja egy góllal legyőzte Katar csapatát a német-dán közös rendezésű férfi kézilabda-világbajnokság csoportkörének szerdai játéknapján, a magyar érdekeltségű koppenhágai csoportban.
epa07290934 Sweden's Lukas Nilsson (L) in action against Qatar's Ameen Zakkar (R) during the IHF Men's Handball World Championship match between Qatar and Sweden in Copenhagen, Denmark, 16 January 2019.  EPA/SRDJAN SUKI A svéd Lukas Nilsson, de a védő is mindent bevetett a Katar-Svédország meccsen (Fotó: EPA/SRDJAN SUKI)

A katariak meglepetésre végig tartották a lépést ellenfelükkel az első félidőben, sőt a szünetben egy góllal vezettek. A második felvonás elején már három találat volt a közel-keletiek előnye, de egy 4-0-s sorozattal az Európa-bajnoki ezüstérmes svédek fordítottak, és bár a katariak feljöttek egy gólra, sőt az egyenlítésért támadhattak, a svéd kapus, Andreas Palicka védte a lövést.

A Telekom Veszprém beállója, Andreas Nilsson mindhárom lövését gólra váltotta.

A müncheni B csoportban a horvátok, valamint az Európa-bajnok spanyolok is százszázalékosak. Utóbbiak szerda este fölényesen verték a macedónokat. A MOL-Pick Szeged spanyol irányítója, Joan Canellas hat lövésből kétszer talált be, a Veszprém macedón balszélsője, Dejan Manaszkov ötből háromszor volt eredményes.

Eredmények, csoportkör, 4. forduló:
B csoport (München):

Spanyolország-Macedónia 32-21 (13-12)

korábban:
Horvátország-Bahrein 32-20 (19-9)
Izland-Japán 25-21 (13-12)

Az állás: 1. (és már továbbjutott) Horvátország 8 pont (129-96), 2. (és már továbbjutott) Spanyolország 8 (123-91), 3. Izland 4 (113-102), 4. Macedónia 4 (109-115), 5. Japán 0 (99-124), 6. Bahrein 0 (84-129)

D csoport (Koppenhága):
Svédország-Katar 23-22 (10-11)

korábban:
Magyarország-Egyiptom 30-30 (14-14)
Argentína-Angola 33-26 (17-12)

Az állás: 1. (és már továbbjutott) Svédország 8 pont, 2. (és már továbbjutott) Magyarország 6, 3. Egyiptom 3 (99-105), 4. Argentína 3 (94-104), 5. Katar 2 (99-102), 6. Angola 2 (93-127)