Németország ellen sem ment az izlandiaknak a kézi-vb-n

A társházigazda németek szombaton 24–19-re győzték le a továbbra is pont nélkül álló izlandiakat a férfi kézilabda-világbajnokság kölni középdöntős csoportjában.
epa07301332 Hendrik Pekeler of Germany in action during the main round group one match between Germany and Iceland at the IHF Men's Handball World Championship in Cologne, Germany, 19 January 2019.  EPA/FRIEDEMANN VOGEL (Fotó: EPA/FRIEDEMANN VOGEL)

A németek végig kezükben tartották az Izland elleni középdöntőt, félidőben már négy gól volt a két csapat között, és a szigetországiak nem tudták visszaküzdeni magukat.

A játéknap utolsó alsóházi meccsén argentin győzelem született, miután a dél-amerikaiak két góllal jobbnak bizonyultak Ausztriánál.

Férfi kézilabda-vb, középdöntő, 1. játéknap:
I. csoport (Köln):

Németország-Izland 24-19 (14-10)

korábban:
Franciaország-Spanyolország 33-30 (17-15)

A csoport állása: 1. Németország 5 pont/3 mérkőzés (83-65), 2. Franciaország 5/3 (82-77), 3. Horvátország 3/2, 4. Spanyolország 2/3, 5. Izland 0/3 (71-87), 6. Brazília 0/2 (43-58)

II. csoport (Herning):
Dánia-Magyarország 25-22 (15-10)
Svédország-Tunézia 35-23 (19-14)

A csoport állása: 1. Dánia 6 pont/3 mérkőzés (91-70), 2. Svédország 6/3 (95-77), 3. Norvégia 2/2, 4. Egyiptom 1/2 (54-57), 5. Magyarország 1/3 (82-88), 6. Tunézia 0/3

Az első és a második helyezett az elődöntőbe jut, a harmadik az ötödik helyért, a negyedik pedig a hetedik helyért játszhat. A torna győztese kijut a 2020-as tokiói olimpiára, a 2-7. helyezettek pedig részt vehetnek a jövő tavasszal sorra kerülő selejtezőtornákon.