Kihirdették az M4 Sport-Az Év Sportolója Gála idei jelöltjeit

Megkezdődött az internetes szavazás 2019 legjobb sportolóira – a Magyar Sportújságírók Szövetségének tagjai 62. alkalommal voksolhatnak.

Díjazottak és a díjak átadói az M4 Sport - Év sportolója gálán a Nemzeti Színházban 2019. február 14-én (fotó: MTI/Illyés Tibor)



Szöllősi György, az MSÚSZ elnöke hétfőn az M4 Sporton ismertette a listákat. Az MSÚSZ elnöksége hét kategóriában tízes jelöltlistát állított össze.

A fogyatékos sportolók, csapatok, a fogyatékos sportolókkal foglalkozó edzők 10-es listáját ezúttal is a Magyar Paralimpiai Bizottság állította össze. Változás, hogy most ebben a négy kategóriában nem az MSÚSZ-tagok szavazása dönt, hanem a MPB-által felkért szakemberek, szakírók voksolnak.

Az MLSZ Életműdíjasát a labdarúgó-szövetség elnöksége, az MSÚSZ-MOB Életműdíjast pedig MSÚSZ elnökség ajánlására a MOB vezetősége választja meg.

Az Év góljára az M4 Sport honlapján december 23-tól, hétfőtől voksolhatnak az MSÚSZ és az MLSZ által felkért szakmai zsűri 10-es listájára a szurkolók, így kialakul a legjobb három mezőnye, de az eddigiektől eltérően a győztest a szakmai zsűri választja ki, átvéve a FIFA Puskás-díj odaítélésének az idén bevezetett gyakorlatát.

Újdonság az is, hogy két új kategóriában, az Év e-sportolójáéban és az Év szabadidős sporteseményében is győztest hirdetnek. Az első, kísérleti évben a gála beharangozó sajtótájékoztatóján 2020. január 6-án, hétfőn 11 órakor a Nemzeti Színházban kapják meg a díjat.

Ugyanekkor az említett két kategória győztesének kihirdetése mellett sorrend megjelölése nélkül, ábécérendben ismertetik, hogy az egyes kategóriákban kik kerültek az első három közé.

Az M4 Sport-Az Év Sportolója 2019 Gálát az immár hagyományos, az esemény rangjához méltó helyszínen, élő televíziós közvetítés keretében 2020. január 16-án, csütörtökön 20 órától a Nemzeti Színházban rendezi meg a Magyar Sportújságírók Szövetsége.

A jelöltek:
férfi  sportolók:
Halász Bence (kalapácsvető)
Kopasz Bálint (kajakos)
Liu Shaolin Sándor (rövidpályás gyorskorcsolyázó)
Lőrincz Tamás (birkózó)
Lőrincz Viktor (birkózó)
Michelisz Norbert (autóversenyző)
Milák Kristóf (úszó)
Rasovszky Kristóf (nyílt vízi úszó)
Siklósi Gergely (párbajtőröző)
Szatmári András (kardozó)

női sportolók:
Barka Emese (birkózó)
Bodonyi Dóra (kajakos)
Busa Andrea (kick-boxos)
Csipes Tamara (kajakos)
Hosszú Katinka (úszó)
Kapás Boglárka (úszó)
Késely Ajna (úszó)
Major Veronika (sportlövő)
Maráz Zsuzsanna (ultrafutó)
Márton Anita (súlylökő)

edzők:
Bánhidi Ákos, Csang Csing Lina (rövidpályás gyorskorcsolya)
Pat Cortina (női jégkorongválogatott)
Dancsházy-Nagy Tamás (Siklósi Gergely)
Danyi Gábor (Győr, női kézilabda)
Demeter Irén (Kopasz Bálint)
Petrov Árpád (Hosszú Katinka)
Selmeci Attila (Milák Kristóf)
Sike András (kötöttfogású birkózó-válogatott)
Szokolai László (Rasovszky Kristóf)
Varga Zsolt (FTC, vízilabda)

Az év csapata (egyéni sportágak csapatversenye):
Férfi kardválogatott (Szilágyi Áron, Szatmári András, Gémesi Csanád, Decsi Tamás)
Férfi rövidpályás gyorskorcsolyaváltó (Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang, Burján Csaba, Krueger Cole, Varnyú Alex)
Kettesfogathajtó-válogatott (Hölle Martin, ifjabb Dobrovitz József és Osztertág Kristóf)
Női kajak négyes (Gazsó Alida Dóra, Csipes Tamara, Medveczky Erika, Bodonyi Dóra)
Női kajak kettes (Medveczky Erika, Hagymási Réka)
Női maratoni kajak kettes (Czéllai-Vörös Zsófia, Csay Renáta)
Női kenu kettes (Balla Virág, Devecseriné Takács Kincső)
Női teniszpáros (Babos Tímea, Kristina Mladenovic)
Repülőhollandi-egység (Majthényi Szabolcs, Domokos András)
Soling-csapat (Litkey Farkas, Joó Kristóf, Németh Pepe)

Az év csapata (klasszikus csapatsportok):
3x3-as női kosárlabdaválogatott
Ferencváros (labdarúgás)
FTC-Telekom (férfi jégkorong)
FTC-Telekom Waterpolo (férfi vízilabda)
Győri Audi ETO KC (női kézilabda)
Női jégkorong-válogatott
Siófok KC (női kézilabda)
Sopron Basket (női kosárlabda)
Telekom Veszprém (férfi kézilabda)
Vasas Óbuda (női röplabda)

az Év férfi labdarúgója:
Cseri Tamás (Mezőkövesd)
Dibusz Dénes (FTC)
Gulácsi Péter (RB Leipzig)
Holman Dávid (Slovan)
Davide Lanzafame (FTC, Honvéd)
Willi Orbán (RB Leipzig)
Pátkai Máté (Mol Fehérvár)
Szalai Ádám (Hoffenheim, Mainz)
Szoboszlai Dominik (Salzburg)
Vida Máté (DAC)

az Év női labdarúgója:
Csiki Anna (Ferencváros)
Csiszár Henrietta (Bayer Leverkusen)
Fenyvesi Evelin (Ferencváros)
Jakabfi Zsanett (VfL Wolfsburg)
Mosdóczi Evelin (Ferencváros)
Rácz Zsófia (Haladás-Viktória)
Szabó Viktória (Ferencváros)
Turányi Lilla (MTK)
Vágó Fanny (St. Pölten, Ferencváros)
Zeller Dóra (Bayer Leverkusen)

Fogyatékos sportolók:
nők:
Biacsi Ilona (paraatléta)
Ekler Luca (paraatléta)
Hajmási Éva (kerekesszékes vívó)
Hasznos Szabina (szervátültetett bowlingozó)
Illés Fanni (paraúszó)
Latinovics Lívia (speciális szövetség tornász)
Madarászné dr. Mező Boglárka (kerekesszékes vívó)
Pap Bianka (paraúszó)
Szilágyi Zsanett (speciális olimpia úszó)
Tóth Irma (szervátültetett asztaliteniszező)

férfiak:
Déri Dávid (szervátültetett triatlonista)
Fecske József (speciális olimpia erőemelő)
Földi Bence (hallássérült kerékpáros)
Jenei Zoltán (speciális olimpia úszó)
Juhász Szebasztián (speciális olimpia tornász)
Juhász Zoltán (szervátültetett bowlingozó)
Kiss Péter Pál (para kajak-kenus)
Mezei Gergő (szervátültetett atléta)
Mihálovits Tamás (szervátültetett atléta)
Tóth Attila (szervátültetett asztaliteniszező)

csapat:
Asztalitenisz csapat (Magyar Szervátültetettek Szövetsége)
Bowling egyesített páros (Magyar Speciális Olimpia Szövetség)
Curling-válogatott (Magyar Hallássérültek Sportszövetsége)
Férfi asztalitenisz csapat (Magyar Paralimpiai Bizottság)
Görkorcsolya női váltó (Magyar Speciális Olimpia Szövetség)
Kosárlabda-válogatott (Magyar Speciális Olimpia Szövetség)
Labdarúgó-válogatott (Magyar Speciális Olimpia Szövetség)
Női kerekesszékes vívó-válogatott (Magyar Paralimpiai Bizottság)
Road Race csapat (Magyar Szervátültetettek Szövetsége)
4x100 m férfi váltó (Magyar Szervátültetettek Szövetsége)

edzők:
Beliczay Sándor (Magyar Paralimpiai Bizottság, kerekesszékes vívás, Hajmási Éva)
Galambos Zsolt (Magyar Speciális Olimpia Szövetség, kosárlabda, szövetségi kapitány kosárlabda-válogatott)
Marton Gergő (Magyar Speciális Olimpia Szövetség, labdarúgás, szövetségi kapitány)
Milos Imre (Magyar Szervátültetettek Szövetsége, asztalitenisz, Tóth Irma, Tóth Attila, Kóka Zoltán)
Pethő Ferenc (Magyar Szervátültetettek Szövetsége, atlétika, Mihálovits Tamás)
dr. Pécsi Annamária (Magyar Szervátültetettek Szövetsége, triatlon/úszás, Déri Dávid)
Pruzsina István (Magyar Paralimpiai Bizottság, kajak-kenu, Kiss Péter Pál)
Szabó Álmos (Magyar Paralimpiai Bizottság, paraúszás, Illés Fanni, Pap Bianka, Száraz Evelin)
Salamonné Szabó Éva (Magyar Speciális Olimpia Szövetség, torna, Juhász Szebasztián, Latinovics Lívia)
Szalma László (Magyar Paralimpiai Bizottság, atlétika, Ekler Luca)