×

Botlott az Eb-győztes olasz válogatott, pótselejtezőre kényszerül, Svájc kijutott a vb-re

m4sport.hu | Romao André
Hatalmas izgalmakat hozott az európai világbajnoki-selejtezők C csoportja. Svájc magabiztos játékkal 3-0-s győzelmet aratott Bulgária felett,

Az utolsó játéknap megrendezése előtt az Európa-bajnok olaszok vezették a C csoportot 15 ponttal (13-2 gólkülönbség), de csupán jobb gólkülönbségüknek köszönhetően az azonos pontszámmal álló Svájcot (11-2 a gólkülönbség) megelőzve.

A Roberto Mancini vezette taljánok Észak-Írországba látogattak, míg a helvétek Bulgáriát fogadták.

Az egyaránt este 20:45-kor kezdődő két meccsen egy félidőt követően nem esett gól, de fordulás után Svájc beindult.

A 48. percben Okafor szerezte meg a vezetést, az 57-ben Rúben Vargas pedig megduplázta az előnyt. Az észak-ír – olasz meccs ekkor 0-0-ra állt, Shaqiriék féllábbal Katarban érezhették magukat.

A folytatásban olyan szempontból foghatták a fejüket, hogy a játékvezető, a francia Benoit Bastien két svájci gólt is visszavont a VAR segítségével les miatt.

A 72. percben viszont már teljesen érvényes gólnak örülhettek, Itten találata egyben azt is jelentette, hogy 1-0-s olasz győzelem esetén is Svájc utazhatna Katarba.

De hol volt az olasz győzelem? A hajrához közeledve Észak-Írország jól tartotta magát, hiába támadtak Chiesáék, képtelenek voltak bevenni Peacock-Farrel kapuját.

Közben a 91. percben Svájc Freuler végén bebiztosította a győzelmet (4-0) és gyakorlatilag a kijutást is, hisz ekkor már hármat kellett volna lőnie a Mancini-legénységnek.

Végül még az az egy sem született meg, a belfasti meccs gól nélkül ért véget, az Európa-bajnok pótselejtezőre kényszerül, a svájciak meg vehetik a jegyeket a katari vb-re.