Musorujsag
Élő Eredmények

2023 legjobb magyar sportolói: Szoboszlai Dominik, Pádár Nikolett, Valter Attila és Csipes Tamara is a győztesek között

2023 legjobb magyar sportolói: Szoboszlai Dominik, Pádár Nikolett, Valter Attila és Csipes Tamara is a győztesek között

mti
A Magyar Távirati Iroda Sportszerkesztőségének felkérésére a hazai szövetségek 1964 óta minden esztendőben eldöntik: kik sportágukban az év legjobbjai. Idén rekordszámú 64 sportág szövetsége válaszolt az MTI megkeresésére.

A voksolás történetében az abszolút csúcstartó Portisch Lajos sakknagymester, aki 23-szor lett első 1964 és 1994 között.

Az idei győztesek közül kiemelkedik a tájékozódási búvárúszó Balázs Péter 20. elsőségével, míg a vitorlázó Érdi Mária 11. alkalommal, a sífutó Kónya Ádám és a bridzsező Fischer Brigitta tizedszer, a gyorsasági görkorcsolyázó Gardi Dominika, valamint a versenytáncos Andrea Silvestri és partnere, Váradi Martina egyformán kilencedszer, a rövidpályás gyorskorcsolyázó Jászapáti Petra pedig nyolcadik alkalommal bizonyult a legjobbnak.

Az élete első felnőtt világbajnokságán aranyérmes, tekvondós Márton Luana, a szintén világbajnok birkózók, Losonczi Dávid és Muszukajev Iszmail, az egyéniben világbajnok párbajtőröző Koch Máté, valamint a hazai vb-n ezüstérmes karatés, Hárspataki Gábor, illetve Magyarország legnagyobb sporteseményén, az atlétikai vb-n kalapácsvetésben bronzérmes Halász Bence ugyancsak megtalálható a listán.

A krakkói központú Európa Játékokon aranyérmes sportlövő Pekler Zalán, továbbá az ugyanott győztes teqballos Katz Balázs és Janicsek Zsanett szintén az élen végzett sportágában.

Labdarúgásban a Liverpool magyar válogatott játékosa, Szoboszlai Dominik érdemelte ki ismét az év legjobbja címet.

A legeredményesebb hazai klubok közül a Ferencváros és az MTK egyaránt hat, az Újpest, a Budapesti Honvéd és a Vasas három elsőséget mondhat magáénak. Külföldi egyesület képviseletében tizenkét versenyző zárt az élen.

A legjobbak névsora, valamint, hogy hányadszor végeztek az élen:

Asztalitenisz:
Lakatos Tamás (Lille Metropole Tennis de Table) 2.
Madarász Dóra (Budaörsi Sport Club) 2.

Atlétika:
Halász Bence (Szombathelyi Dobó Sportegyesület) 5.
Krizsán Xénia (MTK Budapest) 2.

MTI/Derencsényi István

Baseball/Softball:
Laffer Benedek (Jánossomorja Baseball Egyesület) 1.
Fekete Anna (J.B.E.) és Tóth Lídia (Érd Baseball és Softball Teams Egyesület) 1-1.

Birkózás:
kötöttfogás:
Losonczi Dávid (ESMTK-KIMBA) 1.
szabadfogás:
Muszukajev Iszmail (FTC) 3.
Bognár Erika (BHSE) 1.

Bridzs:
Czímer Csaba (Hegyvidék SE) 1.
Fischer Brigitta (MTK Budapest) 10.

Búvárúszás:
apnea:
Mayer András (nOxygen Apnea Club) 1.
Korok Fatima (Korok SE) 2.
uszonyosúszás:
Kiss Nándor (Mátrai Erőmű Búvárklub) 1.
Pernyész Dorottya (Mátrai Erőmű Búvárklub) 2.
tájékozódási búvárúszás:
Balázs Péter (Amphora Búvárklub) 20.
Hatházi Katalin (Amphora Búvárklub) 7.

Cselgáncs:
Tóth Krisztián (MTK Budapest) 6.
Özbas Szofi (Atomerőmű SE) 3.

Özbas Szofi (Fotó: MTI/AP/Hussein Sayed)

Curling:
Tatár Lőrinc (UTE) 1.
Joó Linda (Vasas SC) 1.

Erőemelés:
erőemelés:
Enahoro Asein (Westfit Gym SE) 2.
Sallai Eszter (PowerBuilder SE) 2.
fekvenyomás:
Kubatov Géza (Sugó Power SE) 4.
Salamon Erika (Tabi Fitness Klub SE) 1.

Evezés:
Galambos Péter (MTK Budapest) 6.
Pádár Luca (Szolnoki Sportcentrum Nonprofit Kft.) 1.

Fallabda:
Czakó Vince Attila (Budaörsi Labda Egylet) 1.
Juhász Nóra (Tatabányai Squashberek Sportegyesület) 1.

Fitnesz:
Karikó Brigitta (Marcipán Fitness SE) 1.

Floorball:
Pfneiszli Péter (SZPK Sárosi Optika Komárom) 1.
Babusa Karolin (SZPK Mentőangyalok Komárom) 1.

Footgolf:
Bacskai Bence (Royal) 4.
Ujvári Izabella (All Stars Footgolf Club) 4.

Golf:
amatőr:
Somogyi Bence (Zala Springs Golf Resort) 1.
Jaczkovics Emma (Golfiesta SE) 2.
profi:
Csányi Olivér (PGA of Hungary) 1.
Vadkerti Adél (PGA of Hungary) 4.

Gó:
Bővíz Dominik (MGE) 4.
Simon Zsófia (Pagoda) 1.

Gyorsasági görkorcsolya:
Szélinger Benjamin (Savária Speedskating) 1.
Gardi Dominika (Tornádó Team Szeged) 9.

Snowboard:
Szabó Marcell (MESE) 1.
Brunner Blanca (Hópárducok SE) 1.

Íjászat:
A 3D világbajnokságon aranyéremes csapat: Szedlár János (Encsencsi Vadász Íjász E), Gondán György (Eleven Világ ÍSE), Horváth Ádám (Mesteríjász Kft) 1.

Jet-ski:
Jászai Csongor (Aktív SC Szabadidő és Extrémsport Sportegyesület) 2.

Jégkorong:
Bálizs Bence (Sparta Sarpsborg) 1.
Garát-Gasparics Fanni (Ottawa) 3.

Kajak-kenu:
Nádas Bence (Szegedi Vízisport Egyesület) 1.
Csipes Tamara (Budapesti Honvéd Sportegyesület) 3.

MTI/Kovács Tamás

Karate:
Hárspataki Gábor (MTK) 6.
Kákosy Olívia (UTE) 1.

Kerékpár:
Valter Attila (Jumbo-Visma) 5.
Vas Kata Blanka (SD Worx) 5.

MTI/EPA/Adam Vaughan

Kickbox:
Fésű Lajos (Csepeli HALKER-Király Team) 3.
Busa Andrea (Csepeli HALKER-Király Team) 4.

Korcsolya:
rövidpályás gyorskorcsolya:
Nógrádi Bence (FTC) 1.
Jászapáti Petra (Szegedi Korcsolyázó Egyesület) 8.
műkorcsolya:
Pavlova Maria, Sviatchenko Aleksei (páros, FTC) 1.
Ignateva Mariia, Szemko Danijil (jégtánc, Hoffmann Korcsolya Akadémia) 2.
szinkronkorcsolya:
Team Passion 2.

Kosárlabda:
Hanga Ádám (Crvena zvezda) 7.
Kiss Virág (Mersin) 1.

Labdarúgás:
nagypálya:
Szoboszlai Dominik (Liverpool) 2.
Zeller Dóra (1. FC Köln) 1.
futsal:
Alasztics Marcell (Szombathelyi Haladás) 2.
Horváth Viktória (DEAC) 1.

MTI/EPA/Adam Vaughan

Lábtoll-labda:
Rab Alexander (Újszászi VVSE) 1.
Farkas Lilla (Újszászi VVSE) 3.

Lovassport:
Hölle Martin (Újhartyán Gyémánt Lovaspark SE) 4.

Modellezés:
Berta András (Műegyetemi Modellező Klub) 1.
Bauer Szonja (Cavalloni Ferenc Modellező Sportegyesület) 1.

Motorsport:
Surányi Balázs (Healtech Electronics Ltd. ) 1.
Nagy Vivien Alexa (SANDVIKEN Motorsport Békéscsaba SE) 1.

Motoros vízisport:
Horváth Attila (Starthu-Teo Kft Egyesület) 1.

Ökölvívás:
Kovács Richárd (NYVSC) 1.
Hámori Luca (Fitt-Box Club Kőszeg) 3.

Öttusa:
Bőhm Csaba (Kőbánya SC) 1.
Gulyás Michelle (UTE) 2.

Padel:
Szakács Olivér (Premier Padel) 1.
Andrejszki Dóra (BVSC) 2.

Repülő- és légi sport:
Feith Máté (Magyar Bázisugró és Ejtőernyős SE) 1.

Repülő korong:
Klement Ferenc (Bp Heroes SE) 1.
Takács Luca (Bp Heroes SE) 1.

Ritmikus gimnasztika:
Pigniczki Fanni (MTK Budapest) 6.

Rögbi:
7-es:
Suiogan Tímár (Esztergomi Vitézek RAFC)
Vitéz Georgina (Bp. Medvék RCE)
15-ös:
Stiglmayer Márk (Esztergomi Vitézek RAFC)

Röplabda:
teremröplabda:
Bögöly Gábor (Fino Kaposvár) 1.
Németh Anett (Pinerolo) 2.
strandröplabda:
Hajós Artúr és Stréli Bence (SRSE) 5.
Villám Lilla és Vaida Beáta (ÉDRA) 3., illetve 2.

Sakk:
Berkes Ferenc (ASE Paks) 2.
Gaál Zsóka (Sentimento Ajka Bányász Sportkör) 1.

Sí:
alpesi sí:
Úry Bálint (Fullsport SE) 3.
Tóth Zita (Vasas SC) 6.
sífutás:
Kónya Ádám (Veszprémi Sí Egylet) 10.
sílövészet:
Gyallai Soma (Gyötri SE) 3.

Sportlövészet:
Pekler Zalán (Erődök Városa Sportlövő Egyesület) 2.
Fábián Sára (Csepel TC) 1.

Súlyemelés:
Fekécs Szilárd (Tatabányai SC) 4.
Mitykó Veronika (Békéscsabai SSZSE) 4.

Szektorlabda:
szektorlabda szakág:
Pákai György (DÖKE Komló) 7.

12 érintéses szakág:
Kovács Nándor (Debreceni SC) 2.

Szinkronúszás:
Bastianelli Angelika (Sirenia SE) és Barbócz Blanka (BHSE) 1.

Szkander:
Németh Róbert (Dóró Team) 1.
Kőváriné Ivánfi Brigitta (Megtorló Karok Szolnok) 7.

Szörf:
Kossovics Máté (Körte Hegyi és Vízi Sportok Egylete) 1.
Simon Hanna (Körte Hegyi és Vízi Sportok Egylete) 2.

Szumó:
Buzás Patrik (Érdi Spartacus SC) 3.
Elekes Enikő (Kőbánya Sport Club) 2.

Tájékozódási futás:
Ormay Mihály (Tabáni Spartacus SKE) 1.
Mag Viktória (Salgótarjáni Dornyay Sportegyesület) 2.

Táncsport:
akrobatikus rock and roll:
Deli Alex – Bihari Luca (Rock and Magic Sportegyesület)
versenytánc:
Andrea Silvestri (Valcer TáncSport Egyesület) 9.
Váradi Martina (Valcer TáncSport Egyesület) 9.
autentikus-, modern és divattánc:
Geréb Luca Zsuzsanna (Kézér Tánclabor Sportegyesület)

Teqball:
Katz Balázs (Taksonyi Teqball SE) 1.
Janicsek Zsanett (Taksonyi Teqball SE) 1.

Teke:
Móricz Zoltán (Répcelaki SE) 1.
Hári Boglárka (FTC) 2.

Tekvondó:
Józsa Levente (TFSE) 1.
Márton Luana (Hankuk International School) 1.

Tenisz:
Marozsán Fábián (Hajdúszoboszló SE) 1.
Bondár Anna (Hajdúszoboszló SE) 3.

Marozsán Fábián (Fotó: MTI/EPA/Andrés Martínez Casares)

Tollaslabda:
Pytel Gergő (Multi Alarm SE) 2.
Sándorházi Vivien (Városi Sportegyesület Dunakeszi) 1.

Torna:
szertorna:
Mészáros Krisztofer (Győri AC) 3.
Kovács Zsófia (Dunaújvárosi Központi SE) 6.
aerobik:
Lőcsei Zoltán (Óbudai WDSE) 1.
Fejér Fruzsina (Óbudai WDSE) 1.
akrobatikus torna:
Balogh Máté, Vass Kovács Kamilla vegyes páros (Balance Akrobatika és Torna Club) 1.
gumiasztal:
Vincze Ákos (DKSE) 2.

Triatlon:
Lehmann Csongor (Tiszaújvárosi Triatlon Klub) 2.
Bragmayer Zsanett (Team Újbuda SE) 5.

Úszás:
Kós Hubert (BVSC-Zugló) 1.
Pádár Nikolett (Szegedi Úszó Egyesület) 1.
nyíltvízi:
Rasovszky Kristóf (Balaton ÚK) 5.
Fábián Bettina (FTC) 1.

MTI/Czeglédi Zsolt

Vitorlázás:
Vadnai Jonatán (Balatonfüredi Yacht Club) 2.
Érdi Mária (Magyar Villamos Művek Sportegyesület) 11.

Vívás:
Koch Máté (Vasas SC) 1.
Battai Sugár Katinka (DEAC) 1.

Vízilabda:
Zalánki Gergő (Pro Recco) 1.
Garda Krisztina (DFVE Vízilabda Kft.) 1.

Vízisí és wakeboard:
Orbán Olivér (kábelwakeboard) 3.

További tartalmak