A magyar csapat 19 érmet szerzett Párizsban, ezzel a 14. helyen végzett az éremtáblázaton. Az olimpián összesen 25 magyar sportoló nyakába akasztottak érmet, hiszen több sportágban a csapataink valamelyike volt sikeres. Például a férfi párbajtőrcsapat tagjai három klubnak is szereztek aranyat (BVSC, Bp. Honvéd, Vasas).
A Bp. Honvéd aranyait az úszó Milák Kristóf (100 pillangó) és Siklósi Gergely (párbajtőr csapat) szerezte, de a klubnak Csipes Tamara hozta legtöbb érmet, hiszen kajakosok egyéni és páros 500 méterén második lett, míg a négyes tagjaként ugyanezen a távon harmadik lett. A Honvéd sportolói összesen nyolc érmet szereztek, vagy vettek részt csapattagként a sikerben. Ráadásul a klub „címvédő”, hiszen Tokió után is élen állt a hazai versenyben.
„Az előző olimpia előtt nem volt könnyű, hiszen a világjárvány mindenkit gátolt és most is nehéz volt a helyzet, mert ezúttal semmiféle bonyolító körülmény nem volt – mondta Gergely István, a Honvéd ügyvezető elnöke. – Ezúttal a legjobb feltételek mellett készülhetett mindenki. Beszéltünk is az olimpia előtt arról, hogy mi lesz, hanem érünk el olyan sikereket, mint legutóbb, de a cél inkább az volt, hogy minél több sportolónk legyen ott a játékokon és a lehető legjobban szerepeljenek. Ez persze nem jelent minden esetben érmet, vagy akár pontszerző helyet, de nagyon büszkék vagyunk minden sportolónkra. Azokra is, akik érmesek lettek és azokra is, akik nem, mert mindannyian kiemelkedően képviselték a sportágukat, a Honvédot és Magyarországot.”
Gergely István több sportolót is kiemelt azok közül, akik sikeresek voltak az olimpián, de nemcsak az eredmények miatt emelte ki őket, hanem az emberi nagyságukat is előtérbe helyezte.
„Csipes Tamara a kiváló eredményei mellett felkarolta a fiatalokat és vezéregyénisége volt a lányoknak. Siklósi Gergely is vezére volt a csapatnak, azzal, hogy hideg fejjel győzelemre vezette a gárdát. Milák Kristóf mellett végig kiálltunk, de sokan kételkedtek benne, de ő a saját maga elvárásainak megfelelően képviselte magát és a klubot és érmekkel bizonyított. De említhetném az atlétákat, akik közül a legtöbb honvédos volt.”
Gergely István speciális helyzetben van, hiszen amellett, hogy klubelnök, vízilabdázóként kétszer nyert olimpiai bajnoki címet.
„Semmivel sem okoznak nagyobb örömet a saját sikereim, mint a klubunk sportolói által elért fantasztikus eredmények. Picit talán önzően úgy érzem, hogy ott vagyunk velünk. Emlékezetes pillanatból volt bőven az olimpián. Nagyon vártuk Milák Kristóf versenyét, amelyre már az első pillanattól nagyon kíváncsiak voltunk. Ilyen pillanat volt, amikor Siklósi Gergely bevitte a döntő tust és lássuk be, hogy bár mindkettő nagy siker, de nem mindegy, hogy arany vagy ezüst. Csipes Tamara is nehéz hónapok után ment ki a versenyekre és ebből inkább erőt merített, nem tört meg. Jól ismerem a sportolókat, mindenkinek van egy emberi története is. Lévai Zoltán birkózó nehéz kvalifikáción jutott ki és nem is elsősorban önhibájából veszített. Vagy említhetném Özbas Sofit, aki az utánpótlásban nagy sikereket ért el és a felnőttek között is kiváló eredményeket hozott. Igazából nem is tudok kiemelni egyetlen pillanatot sem, hanem érzelmekről és történetektől tudok beszélni.”
Megkerülhetetlen kérdés Milák Kristóf esete, akiről a közvélemény nem sokat tudott az elmúlt hónapokban, de Párizsban egy aranyat és egy ezüstöt nyert.
„Mindig volt egy kis aggódás, de a hit erősebb volt. Milák Kristóf önmagának meg akart felelni és tudtam, hogy tudja, mit csinál. Ha nem egy olimpiai, világ- és Európa-bajnok, világcsúcstartó sportolóról lett volna szó, akkor nem hittem volna benne, de így kénytelen voltam, hiszen megvolt a hitelessége és a tudása.”
A listán több olyan egyesület is szerepel, amelynek sportolója először szerzett érmet olimpián. Ilyen például a Kovács Katalin Nemzeti Kajak-Kenu Akadémia, amelynek versenyzői két bronzot nyertek.
A felsorolásból hiányzik a Ferencváros, amely a tokiói olimpián simán az élmezőnyben volt, hiszen akkor Kozák Danuta a zöld-fehérek sportolójaként nyert egy aranyat és egy bronzot és ugye a vízilabda válogatott harmadik helyében is vastagon benne volt a klub. A Fradinak most egy aranyérmes sportolója van, ám ő nem a magyar, hanem a szerb csapat tagja volt, Dusan Mandics a vízilabda-válogatottal ért a csúcsra.