Nemzeti Sportrádió
Most szól:
Élő Eredmények

Belső kamerás felvételen Verstappen pole pozíciós köre

Belső kamerás felvételen Verstappen pole pozíciós köre

F1
A Forma–1 hivatalos oldala a szaúdi időmérő után is megosztotta a leggyorsabb körről készült belső kamerás felvételt, amin az idei második pole pozícióját szerző Max Verstappennel autózhatunk, aki Suzuka után a „világ leggyorsabb utcai pályáján” is csodakört rakott össze.

A szabadedzések eredményei alapján újra a McLaren volt a favorit az időmérő előtt, a Red Bull és Max Verstappen pedig úgy tűnt, legfeljebb a harmadik rajtpozícióért lehet harcban többek között a Mercedesszel és George Russell-lel.

Végül aztán mindketten beszálltak a buliba, az egyik McLaren pedig kiszáll onnan: Lando Norris falazott és elveszítette esélyét a pole pozíció megszerzésére.

Az ő bukása teremtett aztán lehetőséget a bikások számára, Verstappen ugyanis versenymérnöke, Gianpiero Lambiase javaslatára a riválisokkal ellentétben két gyors kört is futott a piros zászló után, ami elmondása szerint kulcsfontosságú volt, hiszen ritmusban maradhatott.

„Ezen a pályán fontos, hogy ritmusban légy, sok kört menj. Ehhez szerencsére a gumik is kellően bírják. Aztán jött a piros zászló, és nem volt ideális. Úgy döntöttünk, kétkörös stratégiát választunk, és örülök, hogy ezt tettük, mert jó érzés volt folyamatosan benne lenni” – fogalmazott.

Persze az idei második pole pozícióhoz szükség volt egy hibátlan és bátor körre, amit a négyszeres bajnok magabiztosan szállított.

Körét, amiről az F1 hivatalos oldala ismét megosztotta a belső kamerás felvételt (ez ITT is elérhető) nem meglepő módon ő is a legjobbak közé sorolja. „Ha azt veszem, milyen nehéz az autónkkal megtalálni a tökéletes állapotot, az alapján biztosan a legjobbak között van. Elégedett vagyok vele. Nehéz megmondanom, hogy mondjuk a legjobb ötben van-e, csak klassz volt” – mondta.

A következő kihívás a verseny, ami az időmérő eredményei alapján roppant izgalmasnak ígérkezik! Megéri tehát az M4 Sporttal tartani – a futam 19 órakor startol, a felvezető műsor pedig 18:25-kor. 18:00-tól pedig nézőink a pilótaparádét is figyelemmel követhetik.

Borítókép: Fotó: F1

További tartalmak