Menetrend

    Érvényben marad az orosz csapatok kizárása a 2026-os téli olimpára is

    Érvényben marad az orosz csapatok kizárása a 2026-os téli olimpára is

    MTI
    Érvényben marad az orosz csapatok - köztük a világ közvetlen élmezőnyébe tartozó férfi jégkorong-válogatott - kizárása a jövő évi milánói-cortinai téli olimpiáról.

    Érvényben marad az orosz csapatok – köztük a világ közvetlen élmezőnyébe tartozó férfi jégkorong-válogatott – kizárása a jövő évi milánói-cortinai téli olimpiáról. A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) kedden közleményben reagált azokra a hírekre, miszerint orosz hokis tisztviselők tárgyalásokat folytattak a Nemzetközi Jégkorong Szövetséggel (IIHF) az esetleges ötkarikás részvételről.

    A 2022 februárjában kitört ukrajnai háború óta tart az oroszok és fehéroroszok kizárása a nemzetközi tornákról, köztük az olimpiákról.

    „A NOB végrehajtó bizottságának 2023. márciusi ajánlása az orosz útlevéllel rendelkező sportolókból álló csapatok kizárásával kapcsolatban továbbra is érvényben marad” – közölte a NOB, hozzátéve, hogy az IIHF megerősítette: követni fogja ezt az ajánlást. A NOB azt is jelezte, hogy a semleges színekben induló egyéni sportolókból álló csoportok nem tekinthetők csapatnak. Ez azt jelenti, hogy orosz és fehérorosz egyéni versenyző szigorú feltételek mellett ott lehet Milánóban.

    Az oroszok – a jogelőd szovjetekkel együtt – összesen kilenc arany-, három ezüst- és két bronzérmet szereztek téli olimpián. Ennél jobban csak a kanadaiak (9-4-3) szerepeltek. A legutóbbi, pekingi játékokon az orosz férfi válogatott második lett a finnek mögött.

    A 2026-os téli olimpiát február 6. és 22. között rendezik meg Milánóban és Cortina d’Ampezzóban.

    Borítókép: Peking, 2022. február 20. Az ezüstérmes orosz válogatott tagjai a 2022-es téli olimpia férfi jégkorongtornájának döntõjében játszott Finnország-Orosz csapat mérkõzés végén a pekingi Fedett Stadionban 2022. február 20-án. MTI/EPA/Alex Plavevski

    További tartalmak