Banó-Szabó Bence 1999. július 25-én, Kecskeméten született, szülővárosában kezdett el futballozni, majd 2014-ben, a Magyar Futball Akadémiára került, amelynél 2017-ben profi szerződést kapott. 2022-ig erősítette a kispestieket, ezt követően visszatért Kecskemétre, amellyel bajnoki ezüstérmet szerzett az élvonalban.
Az élvonalban eddig 110 mérkőzésen lépett pályára, ezeken 8 gól és 20 gólpassz fűződik a nevéhez. Az NB II őszi kiírásában 15 találkozón 5 gól és 1 assziszt a mérlege. A korosztályos válogatottakban is szerepelt, összesen 19 alkalommal lépett pályára az U18-as (1 mérkőzés), az U19-es (9) és az U21-es (9) nemzeti csapatban.
Mint a Vasas írja, Banó-Szabó Bencével január 29-én kötött előszerződést, mivel a középpályásnak június 30-án lejárt volna a szerződése a Kecskemét. Az újbóli tárgyalások azonban eredményre vezettek a játékjogát illetően, így július 1-je helyett a mai naptól csatlakozik az angyalföldiek keretéhez.
„Természetesen nagyon boldog vagyok, hogy itt lehetek, és már most csatlakozhattam a Vasashoz. Külön köszönet Nagy Miklós sportigazgatónak és Erős Gábor vezetőedzőnek, valamint a KTE-nek is, hogy ezt lehetővé tették. Egyértelműen az a célom, hogy újra az NB I-ben futballozzak, itt pedig minden adott, hogy ez újra megvalósuljon. Várom a csapattársakkal való találkozást, remélem, hogy nagyszerű tavasz vár ránk és ősztől már az élvonalban bizonyíthatunk, ahová ez a történelmi klub való!” – idézte a klubhonlap az új igazolást.
Nagy Miklós, a Vasas sportigazgatója elárulta, Banó-Szabóval 2028. június 30-ig tartó szerződést kötöttek, további egy év hosszabbítási opcióval.













