Nemzeti Sportrádió
Most szól:
Élő Eredmények

Pinezits Máté: Magyarországon sajnos az van, ha nyersz, akkor isten vagy, ha kikapsz, akkor egy senki

Pinezits Máté: Magyarországon sajnos az van, ha nyersz, akkor isten vagy, ha kikapsz, akkor egy senki

m4sport.hu
Az MTK kétgólos hátrányból felállva egyenlített a Puskás Akadémia ellen a Fizz Liga 22. fordulójának mérkőzésén, a lefújás után a főszereplők értékeltek az M4 Sportnak: a két vezetőedző, a tizenegyesből duplázó Nagy Zsolt és az egyenlítő gólt szerző Varju Benedek is.

Hornyák Zsolt, a Puskás akadémia vezetőedzője szeriont annak ellenére adták le a kétgólos előnyüket, hogy a szünetben megbeszélték, veszélyes rájuk nézve az eredmény.

Azt mondta, 2–0 után lezárhatták volna a meccset, de nem rúgták rá a harmadikat.

„Az első félidőben minden részletre figyeltünk, a másodikban már belehibáztunk, az ellenfél ezt jól kihasználta, emiatt csalódott vagyok” – mondta Hornyák.

Az MTK-t irányító Pinezits Máté elismerte, az egyenlítő gólt előtti remek gólpasszt adó Bognár István beállása sokat lendített a csapaton, de szerinte minden játékosa dicséretet érdemel: „nemcsak jól, de magas minőségben és nagy szívvel futballozott az egész csapat” – mondta.

„Magyarországon sajnos az van, ha nyersz, akkor te vagy az isten, ha kikapsz, akkor egy senki vagy, azért ez nem így kéne kinézzen” – utalt arra, hogy csapata annak ellenére is jó teljesítményt nyújtott az első félidőben, hogy vereségre állt.

„Ezek a srácok 0–2-nél is mindent beletettek és kontrolállták a mérkőzést, annak ellenére, hogy az egyik legjobb magyar csapat volt az ellenfél” – tette hozzá.

Az MTK egyenlítő gólját szerző, viszont a Puskás akadémia második tizenegyese előtt szabálytalankodó Varju Benedek szintén Bognár Istvánt dicsérte, a büntetőket megelőző szituációkkal pedig nem akart foglalkozni.

Azt mondta, játékban már tudják azt hozni, amit elvárnak tőlük, de fegyelmezettebben kell futballozniuk.

A vendégek mindkét büntetőjét higgadtan értékesítő Nagy Zsolt azt mondta, örül, hogy berúgta a tizenegyeseket, de az eredmény miatt csalódott.

Elismerte, az MTK az első és második félidőben is jobban futballozott, ők nem tudták megtartani a labdát.

„Az első félidőben jobban kontráztunk, mint a másodikban.”

Fizz Liga, 22. forduló
péntek
Újpest FC–Debreceni VSC 2–1
szombat
MTK Budapest–Puskás Akadémia FC 2–2 (0–2)
Zalaegerszegi TE FC–Ferencvárosi TC 3–1 (0–1)
Paksi FC–Diósgyőri VTK 1–2 (0–0)
vasárnap
15:30 – Kolorcity Kazincbarcika SC–Nyíregyháza Spartacus FC (M4 Sport+)
17:45 – ETO FC–Kisvárda Master Good (M4 Sport+) 

Borítókép: Pinezits Máté (fotó: MTK Budapest)

További tartalmak