Nemzeti Sportrádió
Most szól:
Élő Eredmények

Az első F1-es győzelem? Ha lehet, Antonelli a bajnoki címért is harcba száll!

Az első F1-es győzelem? Ha lehet, Antonelli a bajnoki címért is harcba száll!

F1
Minden idők legfiatalabb világbajnoka? Talán korai lehet számára, Andrea Kimi Antonelli mégis célba venné a végső győzelmet, ha lesz elég jó a Mercedese.

Favoritként emlegetik a Mercedest a hétvégi F1-es szezonrajt előtt, és nehéz nem magabiztosnak látni a csillagos csapatot. Már a teszteken is árulkodó volt a testbeszédük. Noha a második bahreini gyakorláson kicsit megakasztották őket a technikai problémák, összességében a kiegyensúlyozottságukkal és a gyorsaságukkal is meggyőzték az ellenfeleket annyira, hogy szinte mind rájuk mutogassanak.

Ha olyan jó lesz a W17-es autójuk, amilyennek sokan várják, az nemcsak George Russellt hozhatja helyzetbe, hanem ifjú csapattársát, Andrea Kimi Antonellit is. Az Arvid Lindblad mellett a mezőny második tizenéves tagjának számító olasz nem tagadja, optimisták Melbourne előtt.

„Igazán jó a hangulat a csapaton belül jelenleg. Mindenki nagyon lelkes az új szabályok miatt, amik egy új lehetőséget jelentenek. És a jelek szerint jó helyzetben vagyunk. Nyilván nehéz felmérni mások valós tempóját, mert a tesztek során nem tudhatod, más csapatok milyen program szerint mennek, ennek ellenére elégedettek vagyunk, az autó reagál és jól reagál” – mondta a 19 éves versenyző.

Peter Bonnington és Andrea Kimi Antonelli (Fotó: XPB)

Ha versenyképes lesz a Mercedese, a múlt évben háromszor dobogós Antonellinek esélye nyílhat az első F1-es győzelmére. Ő azonban még ennél is merészebb a célkitűzéseivel.

„Ez a cél. És ha lehetséges, a bajnoki címért harcolni. Nyilván előbb látnunk kell, hogy áll a csapatunk, de versenyzőként azt is látnom kell, én hol tartok a többiekhez képest. Nagyon erős csapattársam van, és mások is nagyon jók. Nem lesz tehát könnyű, de ha versenyképesek leszünk, szerintem bármi lehetséges”

– jelentette ki Antonelli.

Ha ő lenne a végső győztes, garantáltan átadna egy rekordot a múltnak. Az F1 történetének valaha volt legfiatalabb világbajnoka Sebastian Vettel, aki 2010-ben 23 évesen 4 hónaposan és 11 naposan ért fel a csúcsra. Antonelli év végén is csak 20 éves lesz.

Ez persze egyelőre kissé elrugaszkodott célkitűzésnek tűnhet, elvárni pedig aligha lehet tőle a bajnoki győzelmet. Főleg nem a tavalyi szezonja után, melyen bár mutatott ígéretes teljesítményeket, összességében nagyon hullámzó volt. Idén próbál stabilabbá válni. „Minden hétvégére úgy érkezünk, hogy nyerni akarunk és a legjobbak akarunk lenni, de nekem még meg kell tanulnom, hogyan kerülhetek a legjobb helyzetbe ehhez. Tehát arra koncentrálok, hogyan nyerhetek és hogyan hozhatom a legjobb helyzetbe magam. Egyszerre csak egy versennyel foglalkozom, de minden versenyen azt keresem, hogyan lehetek a legjobb odakint.  Tavaly ez nem sikerült, idén viszont szeretném ezt tenni, mert hatalmas lehetőség áll előttünk, és fontos lesz minden versenyhétvégéből a lehető legtöbbet kihozni” – mondta a tehetség.

Andrea Kimi Antonelli (Fotó: XPB)

Antonelli minden idők legfiatalabb futamgyőztese már nem lehet, de a legfiatalabb pole-szerző még igen. Ezen a fronton Sebastian Vettel 21 évesen 2 hónaposan és 11 naposan áll az élen, vagyis a mercedesesnek még van ideje.

Efféle lehetőségekről beszélni persze csak azután lehet, ha a Mercedes megfelel az év eleji magas elvárásoknak. Antonelli kíváncsian várja, így lesz-e. „Összességében jó helyzetben vagyunk. A csapat eddig nagyszerű munkát végzett, de nem tudom, mások mire képesek. Azt sem tudjuk, milyen a saját tempónk, mert a teszteken inkább az autó megértésével voltunk elfoglalva. Most ideje leleplezni és felmérni az autó valós potenciálját. Sok kérdésre választ keresünk ezen a hétvégén” – fogalmazott.

Borítókép: Andrea Kimi Antonelli (Fotó: XPB)

További tartalmak