Kapcsolódó tartalom
„Őrült napra számítottunk, de nem ennyire őrültre. Természetesen megvolt a tervünk: szerettünk volna már az utolsó előtti emelkedőn nagyot menni, de ez az elejétől kezdve teljes gázos verseny volt, egész nap” – kezdte a szakasz után a győztes, aki viccesen megjegyezte, még arra sem volt idejük, hogy levegyék a ruháikat, miután bemelegedtek.
A dán elmondta, jól érezte magát a „hihetetlenül kemény nap” során, ráadásul csapattársa, Eduardo Affini ott volt vele végig az élcsoportban, és „elképesztően nagy munkát végzett”.
Vingegaard a tavalyi versenyen hasonlóan járt, mint a szerdán Juan Ayuso: nagy bukás után, sárga trikóban kellett feladnia, így visszatérve még kedvesebb számára a 4. szakaszon aratott győzelem.
Kapcsolódó tartalom
„Nagyon jó így kezdeni a szezont” – tette hozzá.
A kétszeres Tour de France-győztes kiemelte, már a rajttól kezdve oldalszél fújt és szerinte nagyon sokan fáztak is a mezőnyben, de ő személy szerint jól, talán túlságosan is felöltözött.
A folytatásban a 6. és a 8. szakaszt az M4 Sporton, míg az 5. és 7. szakaszt az M4 Sport+-on (hétköznapokon az ezzel megegyező Duna Worldön) közvetítjük majd, emellett természetesen mindegyik etapot követhetik majd az m4sport.hu-n is. A versenyt Knézy Jenő és Székely Dávid közvetíti, míg a helyszínről Várhegyi Benjámin jelentkezik interjúkkal.













