Menetrend

    Leizzadt, de élvezte Vasseur: Nem lett volna fair leállítani Hamiltont és Leclerc-t

    Leizzadt, de élvezte Vasseur: Nem lett volna fair leállítani Hamiltont és Leclerc-t

    F1, Sky, Autoracer
    Néha ráijesztett a Ferrarira Charles Leclerc és Lewis Hamilton a kínai csatája során, de Frédéric Vasseur csapatfőnök szerint helyes lépés volt hagyni őket birkózni.

    „Abban nem vagyok biztos, hogy a csapat is annyira élvezte, mint mi…” – jegyezte meg széles mosollyal Charles Leclerc a Kínai Nagydíj után a Lewis Hamiltonnal vívott kemény, körökön át tartó csatájukra.

    A Ferrari párosa valóban nem szerzett könnyű pillanatokat a boxfalnak. Ahogy már a sprinten tették, oda-vissza előzgették egymást. Hol a hajtűben bújt be egyik a másik mellé, hol a célegyenes végén indítottak támadást. Volt külső és belső íves próbálkozásuk is, de még a pálya belső, kanyargós szakaszán sem riadtak vissza attól, hogy egymás mellé kerüljenek.

    Hamilton elárulta, egy ponton még össze is értek az autók. Feszültségnek ennek ellenére nem volt jele. Míg szombaton Leclerc még számonkérte Hamiltonon, hogy nem hagyott neki sok helyet, most azt rádiózta mérnökének, hogy nagyon élvezi ezt a csatát…

    És hogy mennyire élvezte Frédéric Vasseur?

    „Komolyan izzadtam! Igazán komolyan izzadtam!” – viccelődött az egyik interjújában, míg a másikban jelezte, az okosórája szerint a szívritmusa rendben van…

    A Ferrari előtt lehetőség lett volna megtiltani a csatát és csak bebiztosítani a 3-4. helyet, a csapatfőnök viszont ilyesmiről hallani sem akar.

    „Néha kicsit ijesztő volt, de megbízom bennük, hogy kézben tartják. Nyilván mindig történhet valami, de a pozíciók befagyasztása nem olyan egyszerű. Nem is érzem úgy, hogy igazságos lett volna. Nem mondhatod egyszerűen, hogy csak tartsák a pozíciójukat. Ők profik, nagyon jól csinálták. Ez jó a csapatnak, jó az F1-nek. Inkább maradjon így!”

    – fogalmazott a francia.

    Hozzátette, szerinte egyik megmozdulás sem volt túl sok. „Megvolt közöttük a tisztelet. Szerintem helyes döntés volt. Szükségünk is van erre csapatként a fejlődés miatt.”

    Lewis Hamilton és Charles Leclerc csatája (Fotó: XPB)

    Vasseur már a szombati sprintfutam után azt mondta, örül, hogy Hamilton és Leclerc egyenlő ellenfelek idén, mert egymást is hajtják, de a csapatot is. Már csak ezért is üdvözli, hogy a hétszeres világbajnok a múlt évi gyengélkedés után a jelek szerint áttörést ért el. „Igen, ez sokat jelent” – mondta, majd az előrelépés okairól is beszélt.

    „Talán közelebb került a csapathoz, már mindenkit jobban ismer, és ez jelenti a különbséget. Az első naptól részt vesz a fejlesztésben, és már hat hónappal ezelőtt dolgozott a szimulátorban. Nem akarom azt mondani, hogy ez most Lewis vagy Charles autója, ez a csapat autója. Minden csapattaggal jobb lett a kapcsolata, és szerintem ez jó irány számára.”

    A kérdésre, Leclerc-nek mennyire fekszenek ezek az új szabályok, elmondta: „Charles is alkalmazkodik még az új szabályokhoz, és ez hatalmas változás mindenkinek. nem tudom, hogy ez tökéletesen passzol-e a stílusához, de nagyon okos és jól alkalmazkodik.”

    Borítókép: Lewis Hamilton és Charles Leclerc csatája (Fotó: XPB)

    További tartalmak