Menetrend

    Ralf Schumacher tanácsa Verstappennek: Ne nyafogjon, hanem segítse a Red Bullt!

    Ralf Schumacher tanácsa Verstappennek: Ne nyafogjon, hanem segítse a Red Bullt!

    Sky
    A korábbi többszörös futamgyőztes, Ralf Schumacher úgy véli, a szabályokat hetek óta hangosan kritizáló Max Verstappennek „be kéne fejeznie a nyafogást” és „inkább a csapatának kéne segítséget nyújtania” annak döcögős évkezdése után.

    Verstappen a 2018-as szezon óta nem kezdett olyan rosszul évet a királykategóriában, mint most: az első két forduló során mindössze nyolc pontot gyűjtött. Ehhez persze nagyban hozzájárult az, hogy Kínában az ERS meghibásodása miatt fel kellett adnia a nagydíjat.

    A négyszeres bajnok emellett elsősorban azzal került a címlapokra, hogy több alkalommal is hangosan bírálta az új szabályokat, kiemelve, hogy az energiagazdálkodás szerepének jelentős növekedése miatt a vezetés és maga a versenyzés is élvezhetetlen, a formátum pedig nem illik az F1 örökségéhez, hiszen egyre távolabb viszi azt a nyers versenyzéstől.

    Mivel az első két futam megosztotta a véleményeket, kijelentéseinek támogatói és bírálói is voltak. Több rivális is mellé állt például: a leghangosabban Verstappen mellett a tavalyi bajnoki rivális, Lando Norris bírálta a szabályokat. Míg mások úgy érzi, a holland már túlzásokba esik.

    Ralf Schumacher (Fotó: XPB)

    Erről beszélt nemrég Juan Pablo Montoya és a kolumbiai korábbi csapattársa, Ralf Schumacher is, aki úgy érzi, Verstappennek „be kéne fejeznie a nyafogást” és inkább a „Red Bullt kéne segítenie.” „Max már bebizonyította, hogy ő a leggyorsabb versenyző” – kezdte a német Sky Sportsnak nyilatkozó ex-versenyző. „Most segítenie kellene a csapatát, ami problémákkal küzd.”

    „Abba kellene hagynia a nyafogást” – tette hozzá, majd megjegyezte, szerinte az sem segíti a helyzetet, hogy Verstappen egyre több energiát tesz abba, hogy GT-versenyeken induljon, ez pedig elvonja a figyelmét.

    „A tény, hogy egy másik szériában akar versenyezni… megteheti, de nem szükséges” – fogalmazott, mielőtt igyekezett rámutatni, a csapatok és a versenyzők hosszú ideje tisztában voltak azzal, milyen változások jönnek. „A szabályokat négy éve alkották meg. Akkoriban mindenki nagyobb szerepet akart az elektromos elemeknek. Ezt nem felejthetjük el. Sok csapat elképesztő pénzeket ölt ebbe.”

    Max Verstappen (Fotó: Red Bull)
    Borítókép: Max Verstappen (Fotó: Red Bull)

    További tartalmak