Menetrend

    Egyesben trónfosztások, párosban címvédések és triplázás az asztalitenisz országos bajnokságon

    Egyesben trónfosztások, párosban címvédések és triplázás az asztalitenisz országos bajnokságon

    m4sport.hu/MTI
    A döntőben egyformán a címvédőt verve Szudi Ádám és Nagy Judit nyerte egyesben az asztaliteniszezők 109. országos bajnokságát Mosonmagyaróváron, párosban viszont mindhárom számban a tavalyi győztes ünnepelhetett. Szudi három aranyérmet is begyűjtött a hétvége során.

    A férfiaknál a 2025-ös bajnok András Csaba – miután hétfőn WTT-tornát nyert a horvátországi Varasdon – magabiztosan menetelt szombaton az elődöntőig, majd vasárnap az elődöntőben is mindössze egy játszmát engedett át Ecseki Nándornak. A másik ágon két korábbi bajnok, Majoros Bence és Szudi csapott össze a fináléért, fordulatos csatájukat utóbbi nyerte hat szettben.

    András a második, Szudi pedig 2017, 2019, 2020, 2023 és 2024 után a hatodik egyéni elsőségére hajtott a döntőben, amely elsőre úgy tűnt, egyoldalú küzdelmet hoz. Szudi villámgyorsan elhúzott 3:0-ra, de ekkor András feltámadt, szépített úgy, hogy az ötödik játszmában hat mérkőzéslabdát is hárított. A hatodik szettben az egyenlítés is összejött, de aztán a döntő játszmára Szudi ismét összekapta magát és végül megszerezte hatodik egyéni elsőségét.

    A nőknél a 41 esztendős, hatszoros egyéni bajnok Póta Georgina címvédőhöz méltóan menetelt az elődöntőig, amelyben korábbi budaörsi és válogatottbeli társát, Madarász Dórát győzte le hat szettben. A másik ágon a 17 éves pécsi Nagy-ikrek csaptak össze, Judit és Rebeka csatáját előbbi nyerte négy játszmában. A finálé a generációk harcát és színvonalas, izgalmas küzdelmet hozott, amelynek végén a jövőt képviselő Nagy Judit diadalmaskodott döntő szettben, megszerezve pályafutása első felnőtt bajnoki címét. Póta 2:1-re és 3:2-re is vezetett, tinédzser riválisa innen fordított.

    Párosban mindhárom számban címvédést láthatott az UFM Aréna közönsége.

    A férfiak versenyében háromszoros címvédő Ecseki, Szudi duó előbb négy szettben megverte Böhm Gábort és Ócsai Mátét, majd a döntőben a székesfehérváriak egységénél, Huzsvár Eriknél és Juhász Patriknál is jobbnak bizonyult, így sorozatban negyedszer lett a szám országos bajnoka. A nőknél ugyancsak megszakítás nélkül negyedszer állhatott a dobogó legfelső fokára a Bálint Bernadett, Nagyváradi Mercédesz kettős, amely előbb a Nagy-testvéreket győzte le három sima szettben, majd a tavalyi fináléhoz hasonlóan az ugyancsak a fiatal generációt képviselő Barcsai Sophie-t és Dohóczki Nórát is könnyedén verte.

    Vegyes párosban a címvédő Szudi, Pergel Szandra duó szintén magabiztosan szerezte meg az újabb bajnoki címet, az elődöntőben és a döntőben sem vesztett szettet.

    A torna legeredményesebb versenyzője a 30 éves Szudi Ádám lett, aki mindhárom számban aranyérmet szerzett.

    Értékelések

    Eredmények:
    férfi egyes:
    elődöntő:
    András Csaba (Bad Homburg)-Ecseki Nándor (Mosonmagyaróvár) 4:1 (4, 11, 7, -7, 6)
    Szudi Ádám (Rouen/Jászkun Volán SC)-Majoros Bence (C’Chartres TT) 4:2 (-9, 6, 5, -12, 10, 7)

    döntő:
    Szudi-András 4:3 (10, 7, 3, -8, -13, -3, 6)

    férfi páros:
    elődöntő:
    Ecseki, Szudi-Böhm Gábor, Ócsai Máté (Wels, Városi Sportegyesület Dunakeszi) 3:1 (8, 7, -8, 4)
    András, MajorosHuzsvár Erik, Juhász Patrik (Honvéd Szondi György Sportegyesület) 3:0 (9, 4, 3)

    döntő:
    Ecseki, Szudi-András, Majoros 3:1 (-9, 8, 5, 8)

    női egyes:
    elődöntő:
    Póta Georgina (Erdért SE)-Madarász Dóra (Budaörsi SC) 4:2 (-9, 5, -3, 7, 5, 6)
    Nagy Judit (PEAC)-Nagy Rebeka (PEAC) 4:0 (8, 7, 10, 6)

    döntő:
    Nagy J.-Póta 4:3 (7, -6, -4, 9, -5, 10, 5)

    női páros:
    elődöntő:
    Bálint Bernadett, Nagyváradi Mercédesz (Győri AC – II. kerület Dózsa, Erdért SE)-Nagy J., Nagy R. 3:0 (9, 7, 4)
    Barcsai Sophie, Dohóczki Nóra (Erdért SE, BUdaörsi SC)-Fejős Anna, Volentics Anna (Debreceni AK, Városi Sportegyesület Dunakeszi) 3:0 (9, 7, 8)

    döntő:
    Bálint, Nagyváradi-Barcsai, Dohóczki 3:2 (13, -5, -7, 11, 7)

    vegyes páros:
    elődöntő:
    Szudi, Pergel Szandra (Rouen/Jászkun Volán SC, Zagreb)-Katona Gergely, Volentics Anna (DVTK, Városi Sportegyesület Dunakeszi) 3:0 (4, 6, 8)
    Varga Botond, Barcsai (HIGH LIFE SE, Erdért SE)-Gergely Márk, Nagy J. (Szombathelyi AK, PEAC) 3:1 (5, -3, 8, 13)

    döntő:
    Szudi, Pergel-Varga, Barcsai 3:0 (7, 5, 9)

    Borítókép: Mosonmagyaróvár, 2026. március 22. Bálint Bernadett és Nagyváradi Mercedesz, a női párosok kategóriájának győztesei, Nagy Judit, a női egyéni kategória győztese, Szudi Ádám, a férfi egyéni kategória győztese, valamint Pergel Szandra és Ecseki Nándor, a vegyespárosok kategóriájának győztesei (b-j) az asztaliteniszezők 109. országos bajnokságán a mosonmagyaróvári UFM Arénában 2026. március 22-én. MTI/Krizsán Csaba

    További tartalmak