A tokiói ötkarikás játékokon bronzot nyert, világbajnoki ezüst- és bronzérmes versenyző az M4 Sportnak kiemelte: várja az olimpiát, előkelő helyen szerepel az ötkarikás és a világranglistán is, meglátása szerint 99,9 százalék az esélye, hogy ott lesz a párizsi játékokon.
„Mentális értelemben semmi problémám sincs, várom az olimpiát, előkelő helyen vagyok a világranglistán is, úgyhogy nem szeretem ezt mondogatni, de 99.9 százalék, hogy kint vagyok Párizsban. Az érem mindig jól esik az embernek, annak tükrében is, hogy kicsit szomorkás vagyok az elveszített döntő miatt. Nem vagyok csúcsformában, elég hektikusan mozgok mostanában, hol beteg vagyok, hol nem vagyok beteg, ez most eléggé hullámzó, úgyhogy bízunk benne, hogyha megjön a nyár, ez stabilizálódik majd. Összességében szerintem jó eredmény, annak függvényében is, hogy nehézkesen indult a nap” – fejtette ki a 29 éves cselgáncsozó, visszatekintve a nyolc napja a bakui Grand Slam-viadalon megszerzett ezüstjére.
Kapcsolódó tartalom
Hozzáfűzte, összességében így is nagyon jó eredmények tartja a második helyet, főleg annak függvényében, hogy elég nehézkesen indult a versenynapja. Az ott megszerzett pontjaival az olimpiai rangsort vezeti, a világranglistán második. Kiemelte azt is, hogy a férfi cselgáncsozókat tekintve ezzel neki van a legtöbb érme a nemzetközi szövetség (IJF) versenyein.
„Ez egy olyan történelmi pillanat, amit hajkurásztam az elmúlt időszakban, ez volt a 33. érmem” – hangsúlyozta Tóth.
Kitért rá, hogy a felnőtt mezőnyben eltöltött több mint tíz év után nehéz olyan „reális és elérhető” célokat találnia, amik motiválják, ezek közül az egyiket sikerült elérnie. További célkitűzése a világbajnoki cím, valamint az, hogy első magyar dzsúdósként szerezzen két olimpiai medált. Véleménye szerint 90 százalékos formában kell kimennie a világbajnokságra – amelyet a résztvevők száma miatt „óriás olimpiának” nevezett –, ebből kell a csúcsformát a fő célra, az olimpiára időzíteni.
„Lévén, hogy már több mint tíz éve a felnőtt élbolyban versenyzek, nehéz olyan reális és elérhető közeli célokat találni, amik dobják kicsit az ember kedvét, motivációját. Én ezeket az apró célokat próbáltam meg bezsebelni, ezek közül az egyik most sikerült. A nem apró céljaim közé tartozik a világbajnoki arany, illetve az olimpiai érem. Lépésről lépésre haladunk. Egyértelmű, hogy a vb-címet beáldoznám egy olimpiai éremért, de úgy gondolom, mindkettőre jó formát fogunk tudni hozni.”