Labdarúgó Európa Bajnokság
Élő stream csatornák X

Anglia 5, C. Ronaldo 4 gólt szerzett keddi Eb-selejtezőjén

Az angol labdarúgó-válogatott 5-3-as győzelmet aratott Koszovó felett Southamptonban, az Európa-bajnoki selejtezősorozat keddi játéknapján.
(fotó: EPA/NEIL HALL)

A szigetországi együttes ezzel immár 43 meccs óta veretlen az Eb-, illetve világbajnoki selejtezőket tekintve, ezeken az összecsapásokon 9 döntetlen mellett 34 siker a mérlege.

Koszovónak 15 meccses veretlenségi sorozata szakadt most meg, pedig egy nagy védelmi hiba nyomán már bő fél perc után előnybe került. Az angolok aztán hamar fordítottak, s már a szünetig öt gólt szereztek. Bár a rivális a fordulás után szépített, a hazaiaknak még az is belefért, hogy Harry Kane büntetőt hibázott.

A világbajnok francia csapat Andorrát verte hazai pályán három góllal, az Eb-címvédő és Nemzetek Ligája-győztes portugálok pedig Litvániában nyertek a négygólos Cristiano Ronaldo vezérletével.

(fotó: EPA/ANTONIO COTRIM)

Ronaldo ezzel már 93 találatot szerzett válogatott mezben, ő az első európai labdarúgó valaha, aki 90 fölé jutott.

Eredmények:

A csoport:
Montenegró-Csehország 0-3 (0-0)
g.: Soucek (54.), Masopust (58.), Darida (95., 11-esből)

Anglia-Koszovó 5-3 (5-1)
g.: Sterling (8.), Kane (19.), Vojvoda (38., öngól), Sancho (44., 45+1.), illetve Berisha (1., 49.), Muriqi (54., 11-esből)

Az állás: 1. Anglia 12 pont/4 mérkőzés, 2. Csehország 9/5, 3. Koszovó 8/5, 4. Bulgária 2/5 (5-11), 5. Montenegró 2/5 (3-13)

B csoport:
Luxemburg-Szerbia 1-3 (0-1)
g.: Turpel (66.), illetve Mitrovic (36., 78.), Radonjic (55.)

Litvánia-Portugália 1-5 (1-1)
g.: Andriuskevicius (28.), illetve Ronaldo (7., 62., 65., 76., az elsőt 11-esből), Calvalho (92.)

Az állás: 1. Ukrajna 13/5, 2. Portugália 8/4, 3. Szerbia 7/5, 4. Luxemburg 4/5, 5. Litvánia 1/5

H csoport:
Moldova-Törökország 0-4 (0-1)
g.: Tosun (37., 80.), Turuc (58.), Yazici (88.)

Franciaország-Andorra 3-0 (1-0)
g.: Coman (18.), Lenglet (52.), Ben Yedder (91.)

Albánia-Izland 4-2 (1-0)
g.: Dermaku (32.), Hysaj (52.), Roshi (79.), Cikalleshi (83.), illetve Sigurdsson (47.), Sigthorsson (58.)

Az állás: 1. Franciaország 15/6 (19-4), 2. Törökország 15/6 (14-2), 3. Izland 12/6, 4. Albánia 9/6, 5. Moldova 3/6, 6. Andorra 0/6