UEFA EURO 2020 - Hírek

Nem várt izgalmakat tartogatott a magyar–azeri Eb-selejtező hajrája

| Forrás: m4sport.hu
A magyar labdarúgó-válogatott hazai pályán 1–0-ra legyőzte Azerbajdzsánt az Európa-bajnoki selejtező 8. fordulójában, azonban a mérkőzés hajrájában kiengedett Marco Rossi együttese és egy bírói döntésen múlt, hogy nem veszített pontokat.

Szalaiék végig irányították a találkozót, a megnyugtató második gólt azonban nem tudták megszerezni. A vendégeknek kapura lövése sem volt a 90 perc alatt, a mérkőzés hajrája mégis izgalmasra sikerült.

A 92. percben egy azeri szabadrúgás után Gulácsi Péter védte a vendégek fejesét, a labda azonban Mustafazada testéről a kapuba pattant. A játékvezető azonnal a sípjába fújt és kezezés miatt érvénytelenítette a találatot, így maradt az 1–0, ezzel tovább élnek a magyar válogatott Eb-reményei.