A csoportkör legizgalmasabbnak ígérkező négyese a részben budapesti rendezésű F-csoport, ebben kapott helyet a francia, a német és a portugál válogatott, de ide kerülhet Magyarország is, amennyiben kiharcolja a részvételt a jövő évi tornán. Ehhez először Bulgáriában kellene nyernie március 26-án, majd négy nappal később az Izland-Románia párharc továbbjutóját legyőznie a Puskás Arénában.
Amennyiben a magyar válogatott kijutna az Eb-re, a csoportkörben sorrendben Portugália (Budapest), Franciaország (Budapest), majd Németország (München) lenne az ellenfele.
Az viszont már most eldőlt, hogy június 24-én a Puskás Aréna ad majd otthont a 2016-os Eb-döntő visszavágójának, a Portugália–Franciaország csoportmérkőzésnek.
A 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság programja:
A csoport (Róma/Baku):
Törökország, Olaszország, Wales, Svájc
1. forduló:
június 12.: Törökország-Olaszország, Róma 21.00
június 13.: Wales-Svájc, Baku
2. forduló (június 17.):
Törökország-Wales, Baku
Olaszország-Svájc, Róma
3. forduló (június 21.):
Svájc-Törökország, Baku
Olaszország-Wales, Róma
B csoport (Koppenhága/Szentpétervár):
Dánia, Finnország, Belgium, Oroszország
1. forduló (június 13.):
Dánia-Finnország, Koppenhága
Belgium-Oroszország, Szentpétervár
2. forduló:
június 17.: Finnország-Oroszország, Szentpétervár
június 18.: Dánia-Belgium, Koppenhága
3. forduló (június 22.):
Oroszország-Dánia, Koppenhága
Finnország-Belgium, Szentpétervár
C csoport (Amszterdam/Bukarest):
Hollandia, Ukrajna, Ausztria, a D divízió győztese (vagy Románia)
1. forduló (június 14.):
Hollandia-Ukrajna, Amszterdam
Ausztria-D divízió győztese, Bukarest
2. forduló (június 18.):
Hollandia-Ausztria, Amszterdam
Ukrajna-D divízió győztese, Bukarest
3. forduló (június 22.):
D divízió győztese-Hollandia, Amszterdam
Ukrajna-Ausztria, Bukarest
D csoport (London/Glasgow):
Anglia, Horvátország, a C divízió győztese, Csehország
1. forduló:
június 14.: Anglia-Horvátország, London
június 15.: C divízió győztese-Csehország, Glasgow
2. forduló (június 19.):
Horvátország-Csehország, Glasgow
Anglia-C divízió győztese, London
3. forduló (június 23.):
Horvátország-C divízió győztese, Glasgow
Csehország-Anglia, London
E csoport (Bilbao/Dublin):
Spanyolország, Svédország, Lengyelország, a B divízió győztese
1. forduló (június 15.):
Spanyolország-Svédország, Bilbao
Lengyelország-B divízió győztese, Dublin
2. forduló:
június 19.: Svédország-B divízió győztese, Dublin
június 20.: Spanyolország-Lengyelország, Bilbao
3. forduló (június 24.):
B divízió győztese-Spanyolország, Bilbao
Svédország-Lengyelország, Dublin
F csoport (München/Budapest):
az A divízió győztese (kivéve Románia, mert akkor a D divízió győztese), Portugália, Franciaország, Németország
1. forduló (június 16.):
A divízió győztese-Portugália, Budapest
Franciaország-Németország, München
2. forduló (június 20.):
A divízió győztese-Franciaország, Budapest
Portugália-Németország, München
3. forduló (június 24.):
Portugália-Franciaország, Budapest
Németország-A divízió győztese, München
Nyolcaddöntő:
június 27.:
1: A1-C2, London
2: A2-B2, Amszterdam
június 28.:
3: B1 – A3/D3/E3/F3, Bilbao
4: C1 – D3/E3/F3, Budapest
június 29.:
5: F1 – A3/B3/C3, Bukarest
6: D2-E2, Koppenhága
június 30.:
7: E1 – A3/B3/C3/D3, Glasgow
8: D1-F2, Dublin
Negyeddöntő:
július 3.:
1: 5. nyolcaddöntő győztese-6. nyolcaddöntő győztese, Szentpétervár 18.00
2: 3. nyolcaddöntő győztese-1. nyolcaddöntő győztese, München 21.00
július 4.:
3: 4. nyolcaddöntő győztese-2. nyolcaddöntő győztese, Baku 18.00
4: 7. nyolcaddöntő győztese-8. nyolcaddöntő győztese, Róma 21.00
Elődöntő:
július 7.:
1. negyeddöntő győztese-2. negyeddöntő győztese, London 21.00
július 8.:
3. negyeddöntő győztese-4. negyeddöntő győztese, London 21.00
Döntő:
július 12.:
1. elődöntő győztese-2. elődöntő győztese, London 21.00