Élő stream csatornák X

UEFA EURO 2020 UEFA EURO 2020 - Hírek

Megvan, mikor rendezik a 2016-os Eb-döntő visszavágóját a Puskás Arénában

| Forrás: m4sport.hu
Szombaton Bukarestben kisorsolták a 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság csoportbeosztását, nem sokkal később pedig a mérkőzések menetrendjét is közzétette az UEFA.

Fernando Santos (balra), a portugál, Didier Deschamps (középen), a francia és Joachim Löw (jobbra), a német válogatott szövetségi kapitánya az Eb-sorsoláson (fotó: EPA/ROBERT GHEMENT)

A csoportkör legizgalmasabbnak ígérkező négyese a részben budapesti rendezésű F-csoport, ebben kapott helyet a francia, a német és a portugál válogatott, de ide kerülhet Magyarország is, amennyiben kiharcolja a részvételt a jövő évi tornán. Ehhez először Bulgáriában kellene nyernie március 26-án, majd négy nappal később az Izland-Románia párharc továbbjutóját legyőznie a Puskás Arénában.

(forrás: M4 Sport)

Amennyiben a magyar válogatott kijutna az Eb-re, a csoportkörben sorrendben Portugália (Budapest), Franciaország (Budapest), majd Németország (München) lenne az ellenfele.

Az viszont már most eldőlt, hogy június 24-én a Puskás Aréna ad majd otthont a 2016-os Eb-döntő visszavágójának, a Portugália–Franciaország csoportmérkőzésnek.

A 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság programja:

A csoport (Róma/Baku):
Törökország, Olaszország, Wales, Svájc

1. forduló:
június 12.: Törökország-Olaszország, Róma 21.00
június 13.: Wales-Svájc, Baku

2. forduló (június 17.):
Törökország-Wales, Baku
Olaszország-Svájc, Róma

3. forduló (június 21.):
Svájc-Törökország, Baku
Olaszország-Wales, Róma

B csoport (Koppenhága/Szentpétervár):
Dánia, Finnország, Belgium, Oroszország

1. forduló (június 13.):
Dánia-Finnország, Koppenhága
Belgium-Oroszország, Szentpétervár

2. forduló:
június 17.: Finnország-Oroszország, Szentpétervár
június 18.: Dánia-Belgium, Koppenhága

3. forduló (június 22.):
Oroszország-Dánia, Koppenhága
Finnország-Belgium, Szentpétervár

C csoport (Amszterdam/Bukarest):
Hollandia, Ukrajna, Ausztria, a D divízió győztese (vagy Románia)

1. forduló (június 14.):
Hollandia-Ukrajna, Amszterdam
Ausztria-D divízió győztese, Bukarest

2. forduló (június 18.):
Hollandia-Ausztria, Amszterdam
Ukrajna-D divízió győztese, Bukarest

3. forduló (június 22.):
D divízió győztese-Hollandia, Amszterdam
Ukrajna-Ausztria, Bukarest

D csoport (London/Glasgow):
Anglia, Horvátország, a C divízió győztese, Csehország

1. forduló:
június 14.: Anglia-Horvátország, London
június 15.: C divízió győztese-Csehország, Glasgow

2. forduló (június 19.):
Horvátország-Csehország, Glasgow
Anglia-C divízió győztese, London

3. forduló (június 23.):
Horvátország-C divízió győztese, Glasgow
Csehország-Anglia, London

E csoport (Bilbao/Dublin):
Spanyolország, Svédország, Lengyelország, a B divízió győztese

1. forduló (június 15.):
Spanyolország-Svédország, Bilbao
Lengyelország-B divízió győztese, Dublin

2. forduló:
június 19.: Svédország-B divízió győztese, Dublin
június 20.: Spanyolország-Lengyelország, Bilbao

3. forduló (június 24.):
B divízió győztese-Spanyolország, Bilbao
Svédország-Lengyelország, Dublin

F csoport (München/Budapest):
az A divízió győztese (kivéve Románia, mert akkor a D divízió győztese), Portugália, Franciaország, Németország

1. forduló (június 16.):
A divízió győztese-Portugália, Budapest
Franciaország-Németország, München

2. forduló (június 20.):
A divízió győztese-Franciaország, Budapest
Portugália-Németország, München

3. forduló (június 24.):
Portugália-Franciaország, Budapest
Németország-A divízió győztese, München

Nyolcaddöntő:

június 27.:
1: A1-C2, London
2: A2-B2, Amszterdam
június 28.:
3: B1 – A3/D3/E3/F3, Bilbao
4: C1 – D3/E3/F3, Budapest
június 29.:
5: F1 – A3/B3/C3, Bukarest
6: D2-E2, Koppenhága
június 30.:
7: E1 – A3/B3/C3/D3, Glasgow
8: D1-F2, Dublin

Negyeddöntő:
július 3.:
1: 5. nyolcaddöntő győztese-6. nyolcaddöntő győztese, Szentpétervár 18.00
2: 3. nyolcaddöntő győztese-1. nyolcaddöntő győztese, München 21.00
július 4.:
3: 4. nyolcaddöntő győztese-2. nyolcaddöntő győztese, Baku 18.00
4: 7. nyolcaddöntő győztese-8. nyolcaddöntő győztese, Róma 21.00
Elődöntő:
július 7.:
1. negyeddöntő győztese-2. negyeddöntő győztese, London 21.00
július 8.:
3. negyeddöntő győztese-4. negyeddöntő győztese, London 21.00
Döntő:
július 12.:
1. elődöntő győztese-2. elődöntő győztese, London 21.00

További Hírek