Élő stream csatornák X
×

UEFA EURO 2020 - Hírek

Portugáliával kezdi a csoportkört az Eb-n a magyar válogatott

| Forrás: MTI
Csütörtökön a négy pótselejtező döntőjével teljessé vált a 2021 nyarára halasztott, részben budapesti rendezésű Európa-bajnokság 24 csapatos mezőnye, amelynek Izland 2-1-es legyőzésével tagja lett a magyar labdarúgó-válogatott is.
 

A 12 társrendező közül kilenc kvalifikálta magát a tornára. A magyarok mellett a dánok, a hollandok, az angolok, a németek, az olaszok, az oroszok, a spanyolok és a skótok léphetnek pályára hazai közönség előtt, viszont az azeriek, az írek és a románok elszalasztották ezt a lehetőséget. Két újonc is lesz az Eb-n Finnország és Észak-Macedónia révén.

A 2021 nyarára halasztott Európa-bajnokság 24 résztvevője:
Belgium, Olaszország, Lengyelország, Ukrajna, Spanyolország, Franciaország, Anglia, Horvátország, Németország, Svájc (csoportelsők), Oroszország, Törökország, Csehország, Finnország, Svédország, Ausztria, Hollandia, Portugália, Dánia, Wales (csoportmásodikok), Észak-Macedónia, MAGYARORSZÁG, Szlovákia, Skócia (pótselejtező)

A 2021 nyarára halasztott Európa-bajnokság csoportjai:
A csoport (Róma és Baku): Törökország, Olaszország, Wales, Svájc
B (Koppenhága és Szentpétervár): Dánia, Finnország, Belgium, Oroszország
C (Amszterdam és Bukarest): Hollandia, Ukrajna, Ausztria, Észak-Macedónia
D (London és Glasgow): Anglia, Horvátország, Skócia, Csehország
E (Bilbao és Dublin): Spanyolország, Svédország, Lengyelország, Szlovákia
F (München és Budapest/Puskás Aréna): MAGYARORSZÁG, Németország, Franciaország, Portugália

A 2021 nyarára halasztott labdarúgó Európa-bajnokság órára bontott programja (közép-európai idő szerint):

A csoport (Róma/Baku):
Törökország, Olaszország, Wales, Svájc

1. forduló:
június 11.: Törökország-Olaszország, Róma 21.00
június 12.: Wales-Svájc, Baku 15.00

2. forduló (június 16.):
Törökország-Wales, Baku 18.00
Olaszország-Svájc, Róma 21.00

3. forduló (június 20.):
Svájc-Törökország, Baku 18.00
Olaszország-Wales, Róma 18.00

B csoport (Koppenhága/Szentpétervár):
Dánia, Finnország, Belgium, Oroszország

1. forduló (június 12.):
Dánia-Finnország, Koppenhága 18.00
Belgium-Oroszország, Szentpétervár 21.00

2. forduló:
június 16.: Finnország-Oroszország, Szentpétervár 15.00
június 17.: Dánia-Belgium, Koppenhága 18.00

3. forduló (június 21.):
Oroszország-Dánia, Koppenhága 21.00
Finnország-Belgium, Szentpétervár 21.00

C csoport (Amszterdam/Bukarest):
Hollandia, Ukrajna, Ausztria, Észak-Macedónia

1. forduló (június 13.):
Ausztria – Észak-Macedónia, Bukarest 18.00
Hollandia-Ukrajna, Amszterdam 21.00

2. forduló (június 17.):
Ukrajna – Észak-Macedónia, Bukarest 15.00
Hollandia-Ausztria, Amszterdam 21.00

3. forduló (június 21.):
Észak-Macedónia – Hollandia, Amszterdam 18.00
Ukrajna-Ausztria, Bukarest 18.00

D csoport (London/Glasgow):
Anglia, Horvátország, Skócia, Csehország

1. forduló:
június 13.: Anglia-Horvátország, London 15.00
június 14.: Skócia-Csehország, Glasgow 15.00

2. forduló (június 18.):
Horvátország-Csehország, Glasgow 18.00
Anglia-Skócia, London 21.00

3. forduló (június 22.):
Horvátország-Skócia, Glasgow 21.00
Csehország-Anglia, London 21.00

E csoport (Bilbao/Dublin):
Spanyolország, Svédország, Lengyelország, Szlovákia

1. forduló (június 14.):
Lengyelország-Szlovákia, Dublin 18.00
Spanyolország-Svédország, Bilbao 21.00

2. forduló:
június 18.: Svédország-Szlovákia, Dublin 15.00
június 19.: Spanyolország-Lengyelország, Bilbao 21.00

3. forduló (június 23.):
Szlovákia-Spanyolország, Bilbao 18.00
Svédország-Lengyelország, Dublin 18.00

F csoport (München/Budapest):
Magyarország, Portugália, Franciaország, Németország

1. forduló (június 15.):
Magyarország-Portugália, Budapest 18.00
Franciaország-Németország, München 21.00

2. forduló (június 19.):
Magyarország-Franciaország, Budapest 15.00
Portugália-Németország, München 18.00

3. forduló (június 23.):
Portugália-Franciaország, Budapest 21.00
Németország-Magyarország, München 21.00

Nyolcaddöntő:
június 26.:
1: A2-B2, Amszterdam 18.00
2: A1-C2, London 21.00
június 27.:
3: C1 – D3/E3/F3, Budapest 18.00
4: B1 – A3/D3/E3/F3, Bilbao 21.00
június 28.:
5: D2-E2, Koppenhága 18.00
6: F1 – A3/B3/C3, Bukarest 21.00
június 29.:
7: D1-F2, Dublin 18.00
8: E1 – A3/B3/C3/D3, Glasgow 21.00

Negyeddöntő:
július 2.:
1: 6. nyolcaddöntő győztese-5. nyolcaddöntő győztese, Szentpétervár 18.00
2: 4. nyolcaddöntő győztese-2. nyolcaddöntő győztese, München 21.00
július 3.:
3: 1. nyolcaddöntő győztese-3. nyolcaddöntő győztese, Baku 18.00
4: 8. nyolcaddöntő győztese-7. nyolcaddöntő győztese, Róma 21.00

Elődöntő:
július 6.:
1. negyeddöntő győztese-2. negyeddöntő győztese, London 21.00
július 7.:
3. negyeddöntő győztese-4. negyeddöntő győztese, London 21.00

Döntő:
július 11.:
1. elődöntő győztese-2. elődöntő győztese, London 21.00

További Hírek