Labdarúgó Európa Bajnokság
Élő stream csatornák X

Belgium a spanyolok nyomdokain? - Lukakuék simán verték az oroszokat

m4sport.hu/MTI | Pollák Márton
A belga válogatott szombaton esélyeshez méltó, magabiztos játékkal verte 3–0-ra Oroszországot az Európa-bajnokság csoportküzdelmeinek első fordulójában.

Európa-bajnokság, B csoport, 1. forduló:
Belgium-Oroszország 3-0 (2-0)
Szentpétervár, 26 500 néző, v.: Antonio Mateu Lahoz (spanyol)
Gólszerzők: Lukaku (10., 88.), Meunier (34.)

Belgium: Courtois – Alderweireld, Boyata, Vertonghen (Vermaelen, 77.) – Castagne (Meunier, 27.), Dendoncker, Tielemans, T. Hazard – Mertens (E. Hazard, 72.), Lukaku, Carrasco (Praet, 77.)

Oroszország: Sunyin – Mário Fernandes, Szemjonov, Dzsikija, Zsirkov (Karavajev, 43.) – Ozdojev, Barinov – Zobnyin (Mukin, 63.), Golovin, Kuzjajev (Cserisev, 30., Mirancsuk, 64.) – Dzujba

A meccs összefoglalója:

A világranglistán éllovas belgáknak nem is igazán kellett a legjobb játékukat nyújtaniuk ahhoz, hogy kétgólos vezetésre tegyenek szert az első félidőben, hiszen Romelu Lukaku és Thomas Meunier találatát is egy hatalmas védelmi hiba előzte meg. Előbbi a legutóbbi 15 válogatottbeli fellépésén már a 19. gólját szerezte, utóbbi pedig sporttörténelmet írt azzal, hogy az első olyan játékos lett a kontinensviadalokon, aki csereként beállva már az első félidőben eredményes tudott lenni. A második félidőben mintha takaréklángon égtek volna a belgák, visszavettek a tempóból és könnyedén őrizték az eredményt. Az oroszok szinte semmi veszélyt nem jelentettek a kapura. A belgák így könnyed játékkal gyűjtötték be a három pontot első mérkőzésükön.

Nem csoda, hogy nagy figyelmet kap Roberto Martínez vb-bornzérmes együttese, hiszen az olaszok mellett a belga válogatott volt az egyedüli, amely az Eb-selejtezőkön százszázalékos teljesítményt nyújtva jutott ki a kontinenstornára – 10 győzelem. Csupán két csapat van, amely úgy lett Eb-győztes, hogy előtte hibátlan teljesítményt nyújtott a selejtezőkben: az 1960-as szovjet (2 győzelem az Eb-n) és a 2012-es spanyol (8 győzelem az Eb-n) válogatott.

A belgák az egész meccsen esélyeshez és Eb-favorithoz méltón játszottak, s a gólfelelősük, az Interben kiváló szezont futott Romelu Lukaku is hozta magát. A vezető (10. perc) és a harmadik gólt (88.perc) szerző csatár (akinek Oroszország az egyik kedvenc ellenfele, öt gólt szerzett ellenük, akárcsak Izland ellen) a 2018-as vb óta 22. alkalommal volt eredményes a nemzeti csapatban – ebben a tekintetben az Eb-résztvevő labdarúgók között Cristiano Ronaldo a második 19 találattal.

Belgium második gólját Thomas Meunier jegyezte.

A belga keret nemcsak képességeit, de tapasztalatát tekintve is rendkívül erős, a vb- és Eb-szereplések tekintetében a kontinenstorna teljes mezőnyében viszi a prímet, játékosai a két nagy tornán együtt összesen 178 mérkőzésen szerepeltek, ezzel megelőzve a világbajnok franciákat (166).

korábban:
Finnország-Dánia 1-0 (0-0)

A csoport állása: 1. Belgium 3 pont (3-0), 2. Finnország 3 (1-0), 3. Dánia 0 (0-1), 4. Oroszország 0 (0-3) A csoport további programja: