Labdarúgó Európa Bajnokság
Élő stream csatornák X

A szlovákok emberelőnyüket kihasználva legyőzték az esélyesebb lengyeleket

m4sport.hu/MTI
Az esélyesebbnek tartott lengyel válogatott 2-1-re kikapott Szlovákiától Szentpéterváron, az Európa-bajnokság csoportkörének első fordulójának hétfői meccsnapján.

Európa-bajnokság, csoportkör, 1. forduló, E csoport:

Szlovákia-Lengyelország 2-1 (1-0)
Szentpétervár, Kresztovszkij Stadion, 12 862 néző, v.: Ovidiu Hategan (román)
Gólszerzők: Szczesny (öngól, 18.), Skriniar (69.), illetve Linetty (46.)
Sárga lap: Hubocan (20.), illetve Krychowiak (22., 62.)
Kiállítva: Krychowiak (62.)

Szlovákia: Dubravka – Pekarik (Koscelnik, 79.), Satka, Skriniar, Hubocan – Kucka, Hromada (Hrosovsky, 79.), Hamsík, Haraslin (Duris, 87.), Duda (Gregus, 91.) – Mak (Suslov, 87.)

Lengyelország: Szczesny – Bednarek, Rybus (Puchacz, 74.), Glik, Bereszynski – Linetty (Frankowski, 74.), Krychowiak, Klich (Moder, 85.), Zielinski (Swiderski, 85.), Jozwiak – Lewandowski

A meccs összefoglalója:

I. félidő:

18. perc: a Ferencváros szlovák támadója, Robert Mak bravúros cselekkel tisztára játszotta magát a bal oldalon, majd a tizenhatoson belülre érve lövésre szánta el magát. Mivel a labda előbb visszapattant a kapufáról, majd Wojciech Szczesny hátáról került a hálóba, ő az első kapus, aki öngólt szerzett az Európa-bajnokságok történetében (1-0).

II. félidő:

46. perc: az újrakezdés után egy kombinatív lengyel támadás végén Maciej Rybus passzát Karol Linetty továbbította a hálóba (1-1).
62. perc: Grzegorz Krychowiak megkapta második sárga lapját, így a lengyelek emberhátrányba kerültek.
69. perc: Marek Hamsík szöglete után Milan Skriniar levette a labdát, majd középről, 14 méterről a hálóba lőtt (2-1).

Az első félidőben mindkét csapat számos alkalommal került helyzetbe, de Robert Mak remek egyéni megmozdulása előtt és után minden játékos rendkívül pontatlanul célzott.

A második felvonásban csupán harminc másodperc kellett a lengyelek egyenlítéséhez, ám később emberhátrányba kerültek, amit a szlovákok hét perc alatt kihasználtak. A hátralévő időben Lengyelország sokat tett az egyenlítésért, több nagy lehetősége is volt, de újabb találat már nem született.