Labdarúgó Európa Bajnokság
Élő stream csatornák X

Deschamps: A magyarok dinamikusabbak voltak nálunk

Didier Deschamps, a francia labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya a Magyarország elleni, 1–1-gyel záruló Európa-bajnoki-mérkőzés után az eredménnyel nem, csapatával viszont elégedett volt.

Didier Deschamps az összecsapás utáni sajtótájékoztatón kiemelte, a hőséghez testileg és pszichológiailag is alkalmazkodni kellett, ami az ő csapatának kevésbé sikerült.

„Így is rengeteg lehetőséget kidolgoztunk az első félidőben, betalálni azonban nem tudtunk. A magyarok a játékrész végén megszerezték a vezetést, aztán pedig remekül védekeztek” – fogalmazott a kapitány, aki az eredménnyel nem, csapatával viszont elégedett volt.

„Sok lövésünk volt, a kapufát is eltaláltuk, szereztünk plusz egy pontot az eddigi háromhoz, a célunk továbbra is az, hogy továbbjussunk a csoportból” – tette hozzá a világbajnok együttes trénere.

Kiemelte, a magyarok – főleg az első játékrészben – megmutatták, milyen remek játékosaik vannak, mert ilyen fontos mérkőzésen tudtak ilyen remek teljesítményt nyújtani.

„A magyarok rengeteg energiát emésztettek fel labda nélkül, de így is dinamikusabbak tudtak lenni nálunk” – egészítette ki a szakvezető, aki szerint az első negyedórában nehezen lendültek játékba, ráadásul a hazai közönség előtt gyönyörűen játszó rivális kevés helyet hagyott nekik a támadóharmadban.

„Így is volt 14-15 kapura lövésünk, egy percig sem adtuk fel” – zárta Deschamps.