Német kezezés a 16-oson belül – jogos magyar büntető maradt el a 90. percben?

A Németország–Magyarország (2–0) Eb-mérkőzés 90. percében Emre Can ért kézzel a labdához a hazai tizenhatoson belül, a játékvezető mégsem ítélt tizenegyest. Jogos magyar büntető maradt el?

Az esetet a VAR-szobában is visszanézték, így bízhatunk benne, hogy jó ítélet született, de nehezen mégis nehezen érthető. A lassításban látszik, hogy Emre Can hozzáér a kezével a labdához, ami ezután irányt is változtat. Vétlennek ítélték volna?

Tegyük hozzá, az első német gól is egy véleményes ítélet után született, de még így sem lehet azt mondani, hogy a németek nem érdemeltek volna győzelmet, de a játékvezetői döntéseken múlt a három pont sorsa. De attól még bosszantó!

Már csak azért is, mert a 90. percben, 2–0-s német vezetésnél elmaradt magyar büntető a mérkőzés végeredményét aligha befolyásolta, de a magyar válogatott gólkülönbségét igen, ami a továbbjutó csoportharmadikok elszámolásánál sokat jelenthet.