Elképesztő török öngól és Ronaldo önzetlensége biztosított nyugodt csoportelsőséget a portugál válogatottnak

M4 Sport/MTI
A vezetését egy ritkán látható öngóllal megduplázó portugál válogatott végül Törökország 3-0 legyőzésével tette biztossá, hogy az első helyen jut tovább az Európa-bajnokság F csoportjából.

Európa-bajnokság, F csoport, 2. forduló:
Törökország–Portugália 0-3 (0-2)
Dortmund, vezette: Zwayer (német)
gólszerző: Bernardo Silva (21.), Akaydin (öngól, 28.), Bruno Fernandes (56.)
sárga lap: Leao (39.), Palhinha (45.), illetve Bardakci (26.), Akaydin (42.), Celik (42.)

Portugália:
Diogo Costa – Joao Cancelo (Semedo, 68.), Pepe (Antonio Silva, 83.), Ruben Dias, Nuno Mendes – Palhinha (Ruben Neves, a szünetben), Bernardo Silva, Bruno Fernandes, Vitinha (Joao Neves, 88.) – Cristiano Ronaldo, Rafael Leao (Neto, a szünetben)

Törökország:
Bayindir – Celik, Akaydin (Demiral, 75.), Bardakci, Kadioglu – Calhanoglu, Ayhan (Yuksek, 58.) – Akgun (Güler, 70.), Kokcu (Yazici, a szünetben), Akturkoglu (Yildiz, 58.) – Yilmaz

Nagy lendülettel kezdték a mérkőzést a portugálok, akik a csehek elleni nyitómérkőzésüknél lényegesen nagyobb elánnal futballoztak, ugyanakkor tiszta helyzetekig az első húsz percben nem jutottak el. Az első igazán szépen végigjátszott portugál akció aztán góllal zárult a játékrész közepén.

Néhány perccel később pedig egy egészen szürreális öngóllal megduplázódott a portugálok előnye.

Az első félidőben a török csapat sem volt teljesen veszélytelen, gólt azonban nem tudott szerezni. A fordulás után igyekezett több kockázatot vállalva futballozni, de a rivális gyorsan megbüntette ezt és egy labdaszerzés és Cristiano Ronaldo önzetlensége után a harmadik gólját is megszerezte.

A mérkőzés érdemi részét ezzel Roberto Martinez csapata gyakorlatilag lezárta. A folytatásban mindkét együttes előtt adódtak még lehetőségek, de újabb találat nem esett.

Hamarosan megjelennek a mérkőzésre vonatkozó információk.