Élő Eredmények

Cristiano Ronaldo: Először szomorúság, majd öröm a végén, ilyen a futball

m4sport.hu
A portugál klasszis roppant csalódott volt, hogy az egész szezon során először hibázott 11-est, és pont akkor, amikor a csapatának a legnagyobb szüksége volt rá.

A portugál labdarúgó-válogatott a gól nélküli döntetlennel zárult rendes játékidő és hosszabbítás után tizenegyesekkel 3-0-ra legyőzte Szlovéniát a németországi Európa-bajnokság hétfő esti nyolcaddöntőjében.

Cristiano Ronaldo érzelmekkel teli éjszakát élt át Frankfurtban. Óriási erőfeszítéseket tett a gólszerzésért, többször is nagyon közel járt hozzá, de vagy célt tévesztett, vagy ez ellenfél kapusa, Jan Oblak védett. A hosszabbításban 11-est rontott, majd a büntetőpárbajban már értékesítette a maga 11-esét. A találkozót követően egy ponton annyira elragadták az érzelmek, hogy elsírta magát.

A meccs után Ronaldo a szurkolóktól és csapatától is bocsánatot kért, amiért a hosszabbításban nem lőtte be a büntetőt. Elismerte, hogy az ilyen pillanatok hozzátartoznak a futballhoz. „Először szomorúság, majd öröm a végén, ilyen a futball. Megvolt az esélyem, hogy előnybe kerüljön a válogatott, de nem sikerült. Oblak jól védett” – mondta Ronaldo a Teledeporte-nak, amit a madriduniversal.com szemlézett.

Nem tudom, hogy jól vagy rosszul lőttem, de az év során egyetlen alkalommal sem hagytam ki, és most akkor hibáztam, amikor a csapatnak a legnagyobb szüksége volt rám, Oblak hárított” – mondta a kihagyott 11-eséről. „A legfontosabb, hogy élvezzük a továbbjutást, a csapat rendkívüli munkát végzett, a végéig küzdöttünk. Ha reálisan nézzük a mérkőzést, Portugália megérdemelte a továbbjutást, mert több helyzete volt” – tette hozzá.

A franciák elleni negyeddöntővel kapcsoltban elmondta, Portugália eltökélt szándéka, hogy a végsőkig harcoljon. Tisztában van vele, kemény meccs vár rájuk Franciaország ellen, amely az egyik esélyes a végső győzelemre. „Franciaország ellen nehéz lesz, háborúba megyünk” – összegzett Ronaldo, aki rekordot jelentő hatodik kontinenstornáján szerepel.

Ronaldo bevallotta, hogy a 2024-es Európa-bajnokság lesz az utolsó Eb-je, ami egy korszak végét jelenti, de őt ez nem motiválja külön. „Nem az számít, hogy eggyel több vagy eggyel kevesebb pontot fogok elérni. Az, hogy az embereket boldoggá tegyem, az motivál a legjobban” – mondta az ötszörös aranylabdás.

 

 

 

Borítókép: epa11451450 Cristiano Ronaldo of Portugal celebrates after scoring during the penalty shoot out in the UEFA EURO 2024 Round of 16 soccer match between Portugal and Slovenia, in Frankfurt Main, Germany, 01 July 2024. EPA/ROBERT GHEMENT

További tartalmak