Élő Eredmények

Hátrányból fordított a franciák ellen és Eb-döntőt játszik a spanyol válogatott

m4sport.hu
Fordulatos és igazán élvezetes első félidő után Spanyolország jutott az Eb-döntőbe, miután 2-1-re nyert Franciaország ellen.

A spanyol labdarúgó-válogatott hátrányból fordítva 2-1-re legyőzte a francia csapatot a németországi Európa-bajnokság Münchenben játszott keddi elődöntőjében, ezzel története során ötödik alkalommal jutott be a fináléba a kontinensviadalon.

Eredmény, elődöntő:
Spanyolország-Franciaország 2-1 (2-1)
München, Allianz Aréna, 66 ezer néző, v.: Slavko Vincic (szlovén)
gólszerzők: Yamal (21.), Olmo (25.), illetve Kolo Muani (9.)
sárga lap: Jesús Navas (14.), Yamal (91.), illetve Tchouameni (60.), Camavinga (89.)
Spanyolország:
Unai Simón – Jesús Navas (Vivian, 58.), Nacho, Laporte, Cucurella – Rodri, Fabián Ruíz – Yamal (Ferran Torres, 93.), Olmo (Merino, 76.), Williams (Zubimendi, 93.) – Morata (Oyarzabal, 76.)
Franciaország:
Maignan – Koundé, Upamecano, Saliba, T. Hernández – Kanté (Griezmann, 62.), Tchouameni, Rabiot (Camavinga, 62.) – Dembélé (Giroud, 79.), Kolo Muani (Barcola, 62.), Mbappé

Az első pár percben a franciák voltak az aktívabbak, az első komolyabb lehetőség is előttük adódott, a vezetést azonban mégis a franciák szerezték meg, Mbappé beadását Kolo Muani fejelte közelről a kapuba.

Randal Kolo Muani vezető találata. EPA/MOHAMED MESSARA

Bő tíz perccel később növelhették volna előnyüket, de a gólszerző jó helyzetben nem tudta átvenni a labdát. Ezt viszont góllal büntették a spanyolok, Yamal 22 méterről pazar csavarás után talált be.

Yamal 16 évesen és 362 naposan az Eb-k történetének legfiatalabb gólszerzőjévé vált, megelőzve az örökrangsorban a svájci Johan Vonlanthent, aki a 2004-es tornán 18 évesen és 141 naposan volt eredményes a franciáktól elszenvedett 3-1-es vereség alkalmával.

Négy perccel később pedig már előnyben voltak, Olmo szép csellel játszotta magát tisztára a francia tizenhatoson belül, lövésébe a menteni akaró Kounde nyúlt bele szerencsétlenül, így róla pattant a kapuba a labda.

A spanyolok győztes gólját megelőző pillanat, Dani Olmo lövése Koundéról pattant a kapuba. EPA/ABEDIN TAHERKENAREH

A félidő hátralévő részében próbálkoztak a franciák, de igazán komoly helyzetig nem jutottak el.

A második játékrészben a franciák játszottak fölényben, de a spanyolok jól tartották magukat. Deschamps több cserével is próbálkozott, de még igazán komoly lehetőségig sem jutottak el.

Hamarosan megjelennek a mérkőzésre vonatkozó információk.
Általános
Passzstatisztikák
Támadó
Védekező
Szabálytalanságok
Teljes mérkőzés
Első félidő
Második félidő
 

A spanyolok magabiztosan védekeztek, támadásaiknál jól tartották a labdát, összességében megérdemelten jutottak a vasárnapi berlini döntőbe, ahol a holland-angol meccs győztesével találkoznak.

A spanyolok 1964, 1984, 2008 és 2012 után játszhatnak ismét a trófeáért. Eddigi négy döntőjükből hármat megnyertek.

Borítókép: epa11469025 Daniel Olmo (C) of Spain celebrates with teammate Lamine Yamal (R) after scoring the 2-1 goal during UEFA EURO 2024 semi-finals soccer match between Spain and France in Munich, Germany, 09 July 2024. EPA/CLEMENS BILAN

További tartalmak