Élő Eredmények

Videó, fotó: hazaérkezett az Európa-bajnok spanyol válogatott

MTI
Hétfőn délután Madridban leszállt a friss Európa-bajnok spanyol labdarúgó-válogatottat szállító repülőgép.

A szurkolók még hétfő este együtt ünnepelhetnek kedvenceikkel. A spanyol csapat vasárnap este a berlini fináléban 2-1-re legyőzte az angolokat, ezzel rekordnak számító negyedik alkalommal lett a földrész legjobbja.

„A repülőutat ugyanaz a jó hangulat jellemezte, mint az egész edzőtábort, és ez kétségtelenül az egyik fontos pillére volt a csapat sikerének” – olvasható a spanyol szövetség hazaérkezést követő közleményében.

A delegációt a döntőt helyszínen megtekintő VI. Fülöp király fogadta a Zarzuela-palotában, majd Pedro Sánchez miniszterelnöknél tett látogatást a válogatott a Moncloa-palotában, ezt követően kezdődött a közös ünneplés a szurkolókkal. A csapatot nyitott tetejű busszal vezetik körbe Madrid belvárosában.

A spanyol válogatott mind a hét mérkőzését megnyerve lett Európa-bajnok 1964, 2008 és 2012 után.

Borítókép: A spanyol válogatott fogadása Madridban (Fotó: EPA/Fernando Villar)
Itt állítsa be, hogy az M4 Sport az elsők között legyen a Google-találatokban!

További tartalmak