Nicholas Latifi az élen az időmérő előtt

Boxutca
A Williams első és harmadik helyet szerzett a 3. szabadedzésen. Közéjük Charles Leclerc ékelődött be.

A Forma-3-asok sprintfutama után a Forma-1-es 3. szabadedzés is esős körülmények között zajlott. Az első 30 percben gyakorlatilag eseménymentes volt a Hungaroring, a vizes pályát tekintve meglehetősen érdekes, hogy az első megperdülésre is csak a második szakaszban került sor, akkor Pierre Gasly forgatta meg az AlphaTaurit a sikán kijáratánál.

40 perc után gurult csak pályára a Red Bull különítménye, akik akkor léptek ki először a bokszból, amikor úgy tűnt, hogy az esős gumik helyett már a köztesek is elégségesek lehetnek. De ez korántsem volt így. Legalábbis másoknál…

Max Verstappen (Mark Thompson/Getty Images)

Még az a Charles Leclerc is megperdült a harmadik kanyar kijáratánál, aki ekkor esős aszfaltra jó gumival indult gyorskörre, de Verstappen sem volt magabiztos, viszont a mérnöke utasítására kint maradt, mert a köridejei egészen jónak tűntek.

A kilencedik helyig kúszott fel a regnáló bajnok, amikor Sebastian Vettel a 9-es kanyart követően a falba csúsztatta autóját, és ezzel előkerült a piros zászló.

Az utolsó négy percre indították újra az edzést, és bár a nap már előbújt a felhők közül, a mezőny egyik fele intereken, a másik esős gumikon hajtott ki a boxutcából.

Charles Leclerc (Moy / XPB Images)

Előbb úgy tűnt, Verstappen hozza az első helyet, de az egyébként is az élen álló Charles Leclerc az új első időn is javított egy másodpercet. Aztán jött még pár meglepetés.

Ezek közül a legfontosabb: Nicholas Latifi megnyerte a Magyar Nagydíj 3. szabadedzését! A csapattárs, Alexander Albon pedig felzárkózott a harmadik helyre, s ezzel körbevették a legjobb ferrarist, Charles Leclerc-t. A címvédő a negyedik helyen végzett, a Williams sikerének nagyságára jellemző, hogy  a holland már több mint másfél másodpercre maradt el Latifi legjobbjától.

Alexander Albon (Moy / XPB Images)

A Forma-1-es program a 15:30-as időmérő felvezetőjével folytatódik az M4 Sporton.

Borítókép: Nicholas Latifi (Moy / XPB Images)