Musorujsag
Élő Eredmények
×

Elkészült a labdarúgó-vb csoportkörének napi bontása

Elkészült a labdarúgó-vb csoportkörének napi bontása

m4sport.hu, MTI
A házigazda Katar Ecuador labdarúgó-válogatottjával játssza a világbajnokság nyitómérkőzését november 21-én

A nagy érdeklődésre számot tartó csoportmérkőzések közül a spanyol-német találkozóra november 27-én, az argentin-lengyel összecsapásra november 30-án, a belga-horvát meccsre pedig december 1-jén kerül sor.

A címvédő Franciaország november 22-én kezdi meg a szereplését.

A 32 résztvevő közül a pénteki sorsolásig 29 hely kelt el, további három a koronavírus-járvány, valamint az ukrajnai háború következményeként a tervezettnél jóval hosszabbra nyúló selejtezősorozat miatt kérdőjeles. A kiadó helyekre még nyolcan pályáznak.

A vb csoportkörében naponta négy mérkőzést játszanak, és 12 napon át tart a küzdelem, minden csoportból az első két helyezett jut a nyolcaddöntőbe. A tornát öt város nyolc stadionjában bonyolítják le, a fináléra december 18-án kerül sor.

A csoportkör menetrendje:

A-csoport:

november 21.:
Katar-Ecuador
Szenegál-Hollandia
november 25.:
Katar-Szenegál
Hollandia-Ecuador
november 29.:
Hollandia-Katar
Ecuador-Szenegál

B-csoport:

november 21.:
Anglia-Irán
Egyesült Államok-Skócia/Ukrajna/Wales
november 25.:
Anglia-Egyesült Államok
Skócia/Ukrajna/Wales-Irán
november 29.:
Skócia/Ukrajna/Wales-Anglia
Irán-Egyesült Államok

C-csoport:

november 22.:
Argentína – Szaúd-Arábia
Mexikó-Lengyelország
november 26.:
Argentína-Mexikó
Lengyelország – Szaúd-Arábia
november 30.:
Lengyelország-Argentína
Szaúd-Arábia – Mexikó

D-csoport:

november 22.:
Franciaország-Peru/Arab Emírségek/Ausztrália
Dánia-Tunézia
november 26.:
Franciaország-Dánia
Tunézia-Peru/Arab Emírségek/Ausztrália
november 30.:
Tunézia-Franciaország
Peru/Arab Emírségek/Ausztrália-Dánia

E-csoport:

november 23.:
Spanyolország-Costa Rica/Új-Zéland
Németország-Japán
november 27.:
Spanyolország-Németország
Japán-Costa Rica/Új-Zéland
december 1.:
Japán-Spanyolország
Costa Rica/Új-Zéland-Németország

F-csoport:

november 23.:
Belgium-Kanada
Marokkó-Horvátország
november 27.:
Belgium-Marokkó
Horvátország-Kanada
december 1.:
Horvátország-Belgium
Kanada-Marokkó

G-csoport:
november 24.:
Brazília-Szerbia
Svájc-Kamerun
november 28.:
Brazília-Svájc
Kamerun-Szerbia
december 2.:
Kamerun-Brazília
Szerbia-Svájc

H-csoport:

november 24.:
Portugália-Ghána
Uruguay-Koreai Köztársaság
november 28.:
Portugália-Uruguay
Koreai Köztársaság-Ghána
december 2.:
Koreai Köztársaság-Portugália
Ghána-Uruguay

Borítókép: MTI/EPA Pool/José Manuel Vidal

További tartalmak