Összefoglaló:
Hosszú összefoglaló:
Világbajnokság, J-csoport, 2. forduló:
Argentína–Ausztria 2–0 (1–0)
Dallas, 70 649 néző, v.: Amin Mohamed (egyiptomi)
gólszerző: Messi (38., 95.)
sárga lap: Medina (76.), Paredes (92.), illetve Posch (40.), Laimer (76.)
Argentína: E. Martínez – Li. Martínez, Romero (Otamendi, 57.), Medina (Tagliafico, 81.), Molina – De Paul (Paredes, 81.), Mac Allister, Fernandez – Messi, Almada (Álvarez, 64.), La. Martínez (González, 64.)
Ausztria: A. Schlager – Danso, Posch (Prass, 67.), Alaba (Friedl, 67.) – X. Schlager, Seiwald, Sabitzer, Schmid (Wimmer, 78.), Lamer, Wanner (Arnautovic, 67.) – Gregoritsch (Chukwuemeka, 85.)
Gyorsan vezetést szerezhetett volna a dél-amerikai gárda, miután a Lautaro Martínezzel szemben elkövetett szabálytalanság miatt hosszas VAR-vizsgálat után büntetőt ítélt az egyiptomi játékvezető. Lionel Messi már a kilencedik percben a vb-történet legeredményesebb játékosa lehetett volna, azonban a bal kapufa mellé lőtt, ez volt az első kihagyott tizenegyes ezen a tornán.
A folyatásban is Messi volt a főszereplő, két nagy helyzete is kimaradt, előbb Alaba kis híján öngólt szerezve szabadított fel előle, majd szinte a gólvonalról rúgták ki a labdáját. A jég azonban a 38. percben megtört, ráadásul egy „klasszikus” Messi-góllal, egy balról érkező beadást belsőzött a jobb alsóba. A 39. születésnapját szerdán ünneplő nyolcszoros aranylabdás már két találattal előzi meg az örökös vb-góllövőlistán a német Miroslav Klosét, akivel szemben a torna rajtja előtt még hárommal le volt maradva, de az Algéria elleni mesterhármasával „egyenlített”, most pedig egyedüli rekorder lett.
Lionel Messi lett a meccs embere az osztrákok ellen is (Forrás Opta)A fordulást követően már jóval többet próbálkozott az osztrák együttes, de igazán nagy helyzetet nem tudott kialakítani. Az argentinok játéka a magabiztos labdajáratásra épült, ekkor már azonban korántsem futballoztak annyira gólra törően, mint az első játékrészben.
Az argentinok egy szöglet után kis híján megduplázták előnyüket – Nico González bólintott nem sokkal mellé –, a hajrára viszont átadták a területet riválisuknak, akinek csak egyetlen helyzete volt, a 93. percben Wimmer csúsztatott a kapufa mellé.

A dél-amerikaiak a 95. percben megkontrázták ellenfelüket, Julian Álvarez még kihagyta a ziccert, a labda Messi elé került, és három osztrák védő szorításában a kapuba lőtt, lezárva ezzel az összecsapást.
Az argentinok vasárnap Jordánia ellen zárják a csoportkört, míg az osztrákok Algéria ellen harcolhatják ki a továbbjutást.

GÓLOK:
1–0:
2–0:





