×

Bottas kezdett legjobban Barcelonában

Boxutca
Valtteri Bottas kezdte legjobban a Spanyol Nagydíj versenyhétvégéjét. A Mercedes finn versenyzőjét Max Verstappen követte, akinek lemaradása mindössze 33 ezred volt riválisával szemben. A tabella harmadik helyén a címvédő Lewis Hamilton zárt.

Öt nappal a Portugál Nagydíj leintése után máris kezdetét vette a barcelonai hétvége természetesen az első szabadedzéssel, amit a csapatok és a versenyzők legnagyobb örömére tökéletes körülmények között rendeztek.

Gyorsan kezdetét is vette a száguldás, a csapatok szinte azonnal pályára hajtottak, és a nagyok is rögtön elkezdték szórni a jobb köröket. Lewis Hamilton és Max Verstappen már az első tíz percben megkezdte az „egymásra licitálást”: először a brit ugrott az élre, majd a holland futotta meg a leggyorsabb kört, aztán újra a címvédő állt az élen.

Kettejük csatájába a hazai pályán versenyző Fernando Alonso is beleszólt, volt ugyanis egy pillanat, amikor a kétszeres bajnok neve mellett volt a leggyorsabb kör, igaz, ő a két éllovassal ellentétben a lágy keverékkel hajtott pályára – Hamilton és Verstappen a keményet használta az edzés elején.

Max Verstappen (Fotó: XPB)

Az első nagy roham után kissé nyugodtabbá vált az edzés, legalábbis, ami a leggyorsabb körök folyamatos váltakozását illeti. A lista élén továbbra is Hamilton állt 1:19,6-os idejével, majd Alonso jött, aztán Verstappen, Valtteri Bottas és Lando Norris, aki tehát ismét ott volt a követőboly elején, ahogyan az első három futam mindegyikén.

Az edzés felénél Sebastian Vettel állt az élre 1:19,234-es körével, amit Alonsóhoz hasonlóan a lágy keverékeken ért el. Nem kellett sokat várni, hogy az élmezőny tagjai is föltegyék a piros oldalfalú abroncsokat: ezekkel Hamilton gyorsan visszavette az első helyet, Bottas pedig a második helyre ugrott. A finn aztán csapattársánál is jobb kört futott, és átvette a vezetést. Norris eközben a harmadik, Pierre Gasly pedig a negyedik helyre lépett – az ötödik Vettel volt.

Tizenhat perccel az edzés vége előtt a piros zászlók is előkerültek, az idén először autóba ülő (Kimi Räikkönen helyén gyakorló) Robert Kubica ugyanis kicsúszott az átalakított 10-es kanyarban, Alfa Romeója pedig a kavicságyban ragadt.

Lewis Hamilton (Fotó: XPB)

Miután az Alfa Romeót kimentették a kavicságyból, a versenyzőknek kilenc percük maradt, amit Verstappen használt ki legjobban, gyorskörével ugyanis feljött a második helyre Bottas mögé. A holland lemaradása mindössze 33 ezred volt a finnel szemben.

A harmadik pozícióban Hamilton zárt (az ő hátránya sem volt komoly, csupán 123 ezred), majd Norris foglalta el tőle mostanában megszokott negyedik helyezést. Őt a Ferrari kettőse követte, Charles Leclerc, Carlos Sainz sorrendben, a legjobb tíz közé pedig végül Gasly, Vettel, Sergio Pérez és Lance Stroll fért még be.

A Forma–1-es hétvége programja a második szabadedzéssel (M4 Sport, 14:55) folytatódik majd, előbb azonban jön a Forma–3-asok idei első időmérője, amit az M4 Sport 13:35-től élőben közvetít majd!