Azt már régóta tudjuk, hogy Lawrence Stroll előtt nincsenek határok. A Racing Point felvásárlásával, az Aston Martin F1-be hozásával, majd a silverstone-i csapat átalakításával és bázisának teljes megújításával is bizonyította. Az építkezés folyamata azonban még mindig gőzerővel zajlik, és erről az elmúlt hónapok újabb bizonyítékokkal szolgáltak.
Év elején Bob Bell csatlakozását jelentették be a zöldek, a nyáron pedig előbb Andy Cowell, a Mercedes korábbi motorguruja, majd Enrico Cardile, a Ferrari eddigi technikai igazgatója is szerződést kötött velük. Az Aston Martin ezzel máris telítve van technikai igazgatókkal, illetve technikai igazgatói szintű szenior szakemberekkel: Andy Cowell, Enrico Cardile, Bob Bell, Dan Fallows, Éric Blandin, Luca Furbatto mind más csapatok vezető beosztású kulcsfiguráiként csatlakoztak a projektjükhöz.
A zöldek a hírek szerint gőzerővel dolgoznak a legnagyobb ász, Adrian Newey szerződtetésén is. A tulajdonos Stroll állítólag négy évre kínált neki 100 millió fontos fizetést. Kérdés, van-e még hely az F1 legsikeresebb tervezője számára ennyi nagy név mellett…
„Továbbra is növekedési fázisban vagyunk” – mondta az erősítések kapcsán Mike Krack csapatfőnök az Aston Martin honlapján közzétett interjúban. „Nyitottnak kell lennünk, dinamikusnak a személyzet és az autó fejlesztése terén is. Ez a sport nem a konszolidációt díjazza.”
„Nyilván egy stabil mag köré kell építeni. Szükség van megszokásokra, bizalomra, és a bizalom létrejöttéhez hosszú idő kell. De közben sosem dőlhetsz hátra és mondhatod azt, hogy rendben vagyunk. Mindig figyelni kell, mit csinálhatsz jobban, min változtathatnál. Ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy változtatnod kell, de folyamatosan fel kell tenned a kérdéseket.”
„Bejelentettük pár új vezető beosztású szakember érkezését az utóbbi hónapokban, és valahányszor érkezik valaki új, felteszik nekem a kérdést: ez a kirakós utolsó darabja? Nem. Sosem az! Továbbra is keresni fogjuk az erősítés lehetőségét, mert talán valaki más is van még odakint, aki jobbá tehet bennünket”
– célzott arra, hogy az eddigi erősítések nem zárják ki a továbbiakat, így Newey érkezését sem.
Krack kiemelte, a sok új arc nem feltétlenül jelenti azt, hogy házon belül nincs merítési alapjuk. „Azt mondom, ’odakint’, de sosem feledkezhetünk meg arról, hogy sok tehetség van a csapaton belül is, akiket folyamatosan próbálunk fejleszteni és feljebb hozni a szervezeten belül. Azért nézel körül odakint, mert egy szervezetnek mozgásban kell lennie, nyitottnak az új nézőpontokra. De közben a már itt lévőknek is meg kell adni a lehetőséget az érésre, hogy érvényesülhessenek és nagyobb felelősséggel járó szerepkört kaphassanak” – mondta a luxemburgi.
Az Aston Martin még nem nevezhető kész csapatnak – ezt a pályán nyújtott teljesítményük, az idei nehézségeik is jelzik. A céljuk változatlan: elsősorban 2026-ban és az akkori nagy megújulásban látják az áttörési lehetőséget az igazi élcsapattá válásra.
Krack rámutatott, nem ők az egyetlen csapat, amely így viszonyul a közeljövőhöz. „Ez bármelyik F1-es csapatról el lehet mondani. Folyamatosan alakulsz, folyamatosan találsz módot a fejlődésre, az erősödésre. Addig a pontig terjeszkedünk, ameddig el nem érjük az élcsapatok számait. Mire elkészül az AMR Technológiai Központ, első osztályú létesítményeink lesznek az F1-es autók gyártásához, miközben egy kellemes, inspiráló és felvillanyozó munkaközeget is teremtünk” – vetítette előre Krack.