A Liberty Media 2017-es „hatalomátvétele” óta folyamatosan téma, hogyan lehetne „akciódúsabbá és szórakoztatóbbá” tenni a királykategóriás hétvégéket, akár azok gyökeres átalakításával. Noha sok szó esett a változtatásról, komolyabb mértékben nem nyúltak még a megszokott formátumhoz: a legnagyobb változtatás a sprintek bevezetése volt.
Ez viszont kezdetben csak három hétvégét érintett, jelenleg pedig hatot. Domenicali többször jelezte, szívesen növelné ezek számát, azt viszont elképzelhetetlennek tartja, hogy a MotoGP példájára minden hétvégét sprinthétvégévé alakítanak.
Más változtatások viszont jöhetnek, sőt továbbra is téma az, hogy valamilyen módon minden esemény után „jutalmaznák” a versenyzőket, hogy minden pályára hajtás izgalmasabb legyen a szurkolók számára. „Jól szórakoznak azok, akik már pénteken kijönnek és nézik, ahogyan az autók körözgetnek a pályán és készülnek az időmérőre?” – tette fel a kérdést Domenicali az Autosportnak.
„Ezt akarják látni? A csapatok sokat invesztálnak a szimulációs eszközökbe, szóval az álom az, hogy minden alkalommal, amikor pályára gurulnak, a versenyzők küzdhetnek valamiért. Ilyen a versenyzés természete. Ilyen a versenyzők természete, hiszen ők is mindig elsők akarnak lenni, amikor autóban ülnek. Szóval egy ilyen célt is ki kell tűznünk a jövőre” – magyarázta.
Hogy az elképzelés miként valósítható meg, kérdéses, sőt egyelőre konkrét javaslatok sem érkeztek (vagy nem kötötték őket a nyilvánosság orrára), a legvalószínűbbnek viszont az tűnhet, hogy minden edzésért, időmérőért pontokat osztanának.
A szakember a sprintekkel kapcsolatban ismét jelezte, több változtatásról is tárgyalnak, így téma például a fordított rajtrács is. „Zajlanak a viták arról, szükséges-e a rajtrács megfordítása, vagy a rajtrács egy részének a megfordítása, mint az F3-ban és az F2-ben. Én úgy vagyok vele, miért ne? Ezzel több lenne az akció. Több az előzés.”
„Vannak, akik azt mondják, ez kamuversenyzés lenne. De, hogy kamu lenne? Semmi sem hamis, amikor van egy megfelelő formátum a nagyszerű akciókhoz. Szóval, én érdekelt vagyok abban, hogy ezt újra átbeszéljük” – emelte ki.
Ami a sprintek számát illeti, most a nyolcat lőtte be célnak (hogy jövőre is hat lesz, az már eldőlt). „Én úgy vélem, azt nem áll módunkban kijelenteni, hogy olyanok leszünk, mint a MotoGP, vagyis a naptár minden helyszínén rendezünk sprintet. De van lehetőség arra, hogy növeljük a számot. Talán a naptár (24 futam) egyharmada lehetne sprint. Ez egy lehetőség” – mutatott rá.