Nemzeti Sportrádió
Most szól:
Élő Eredmények

Nagy csapás a Ferrarinak: megbüntették Leclerc-t a konstruktőri finálé előtt!

Nagy csapás a Ferrarinak: megbüntették Leclerc-t a konstruktőri finálé előtt!

FIA
Nem úszta meg Charles Leclerc, és ez most fájó lehet a Ferrari bajnoki reményei szempontjából: büntetéssel vágnak neki a konstruktőri döntőnek!

Bajban van a konstruktőri bajnoki címre pályázó Ferrari. Charles Leclerc jókora késéssel csatlakozhatott csak a pályán köröző mezőnyhöz az Abu-dzabi Nagydíj első szabadedzésén, mivel probléma adódott az erőforrásával. A csapat végül menetkésszé varázsolta a 16-os rajtszámú autót, ami aztán a leggyorsabb körrel az élen zárta a tréninget.

A leintés után aztán jött a rossz hír a Ferraritól: ki kellett cserélniük Leclerc energiatárolóját, és mivel ezzel átlépték a megengedett éves számot (2), versenyzőjük 10 rajthelyes büntetést kap az utolsó versenyre.

A Ferrarinak 21 pontos hátrányt kéne ledolgoznia ahhoz, hogy megelőzze a McLarent és megszerezze a konstruktőri bajnoki címet. Ez eleve nehéz feladatnak ígérkezett, ám Leclerc hendikepjével most még nehezebbnek tűnik.

Leclerc már Brazíliában utalt rá, szorult helyzetben van az erőforrásával, ám úgy tűnt, el tudják kerülni az év végi motorcserét. A mostani problémával nem tudták elejét venni a büntetésnek.

Charles Leclerc (Fotó: XPB)

Nem Leclerc azonban az egyetlen büntetettje a mezőnynek. A Williams erre a hétvégére mindkét versenyzőjénél váltót cserélt. Alexander Albon autójába a 6., Franco Colapintóéba a 7. példány került. Mivel mindkét egység esetében 5 a büntetlenül használható határszám, rájuk is hátrasorolás vár.

„Alex és Franco is 5 rajthelyes büntetést kap az Abu-dzabi Nagydíjon, mivel további váltóegységeket kell használniuk. Ez egy sajnálatos következménye az előző heti nagydíjon történt incidenseknek, melyekről Alex és Franco sem tehetett, de mindent meg fogunk tenni az erős szezonzárásért” – közölte a grove-i csapat.

F2-es közvetítések: péntek időmérő: 11:55, szombat sprint: 13:10, vasárnap futam: 10:20
Borítókép: Charles Leclerc (Fotó: XPB)

További tartalmak