A média már előre megszellőztette, és az ellenzők is hangot adtak véleményüknek, ám az FIA pénteken a ruandai közgyűlésén végül elfogadta azokat a változtatásokat, melyek az eddigiekhez képest összességében erősítik elnökük hatáskörét. A változtatás az etikai bizottság és a könyvvizsgáló bizottság működését érinti. Míg e két testület eddig függetlenül folytathatott le vizsgálatokat, az új szabályozás értelmében a továbbiakban az FIA elnökének, illetve a szenátus elnökének jogköre lesz teljes körű vizsgálatok kezdeményezése.
A változtatásokkal az FIA elnöke, Mohammed bin Szulajm került ismét a kritikák kereszttüzébe. Ellene év elején belső etikai vizsgálatok indultak, több vád miatt is. Egy névtelen feljelentő egyfelől azt állította, Bin Szulajm nyomást gyakorolt az egyik 2023-as verseny után kiosztott büntetés (Fernando Alonsóé) megsemmisítésére, és azzal is megvádolta az elnököt, hogy hivatali személyeket ösztönzött arra, hogy ne adják meg a versenyengedélyt a tavaly debütált Las Vegas-i pályának közvetlenül a nagydíjhétvége rajtja előtt. Bin Szulajmot mindkét vád alól felmentették.
Az elnök ellen emellett pénzügyi kérdésekben is fogalmazódtak meg vádak – többek között költséges utazásokkal kapcsolatban.

Az etikai és a könyvvizsgáló bizottság eddig a saját elnökének indítványára kezdeményezett vizsgálatokat, mostantól Bin Szulajm, vagy a szenátus elnöke, Carmelo Sanz de Barros engedélyével kerülhet erre sor.
Az FIA három fő okkal indokolta a módosítást. Az egyik szerint „növelni akarta az etikai bizottság függetlenségét”, mivel a bizottság eddig csak az elnöknek felelt, mostantól viszont már az elnöknek és a szenátus elnökének fog. Második okként jelezték, szeretnék megelőzni, hogy a médiában kiszivárogjanak a vizsgálatokról szóló információk, ezért a jelentések elérhetőségét korlátozni fogják. A harmadik ok ehhez kapcsolódik: a vizsgálatokban szerintük bizalmas információk szerepelhetnek az érintettekről, amik „bűnügyi vagy vagyonvédelmi természetűek” is lehetnek.
A könyvvizsgálat terén hozott változtatások kapcsán eközben hangsúlyozták, a bizottság egy tanácsadói testülete a szenátusnak, azért a belső szabályait a jövőben maga a szenátus hagyja jóvá. A bizottság mostantól akkor indíthat vizsgálatot, ha a szenátus elnöke kéri.
A mostani változtatások kapcsán több résztvevő is aggodalmának adott hangot. A brit motorsportszövetség elnöke, Dave Richards (aki akár ellenfele is lehet Bin Szulajmnak a jövő évi FIA-elnökválasztáson) a The Race-nek a szavazás előtt elmondta: „Remélem, az emberek ráébrednek, hogy ez nem a helyes irány, és hogy gondoskodnunk kell róla, hogy az FIA továbbra is a legjobb sportszövetség legyen a világon” – mondta a korábbi F1-es csapatvezető, aki szerint a könyvvizsgáló bizottságnak függetlennek kéne maradnia a szövetségen belül, hogy bármikor vizsgálódhasson házon belül. Hozzátette: „Ez nem jó kormányzás.”
A belga szövetség vezetője, Thierry Willemarck eközben a BBC-nek azt mondta: „Ez a hatalom koncentrációja, ami miatt aggódnunk kell.”