A királykategóriában hosszas egyeztetések után 2021-ben vezették be a költségvetési limitet annak érdekében, hogy a szabályozás „hosszabb távon is hozzájáruljon a sportág pénzügyi fenntarthatóságának a biztosításához” és csökkentése a különbségeket a csapatok között.
A 2024-es előírások értelmében a tíz alakulat mindegyike 135 millió dollárt költhetett a versenyautók fejlesztésére és működtetésére, az esetleges túlköltéseket pedig a kiadásokat folyamatosan vizsgáló FIA akár komolyabb büntetéssel is sújthatja. A vétkesek pénzbüntetést, de akár pontlevonást vagy fejlesztési korlátozást is kaphatnak.
Ami a limit tartását illeti, a Mercedes csapatvezetője, Toto Wolff nemrég elárulta, a tavalyi szezon során csak nagy nehézségek árán tudtak megfelelni az előírásoknak, elsősorban az év második felében látott incidenseknek köszönhetően.

Juniorjuk – idén már állandó versenyzőjük – Andrea Kimi Antonelli a monzai szabadedzésen törte össze a Mercedest, majd George Russell is belekeveredett két jelentősebb incidensbe az amerikai (egészen pontosan az austini) valamint a mexikói hétvégén. „Nagyon közel voltunk (a költséglimithez)” – ismerte el Wolff az Auto Motor und Sportnak nyilatkozva.
„Itt nem igazán lehet hosszabb távú befektetésben gondolkodni. Sokkal inkább az a helyzet, hogy az év elején egy kicsit túllősz a célon és utána kezdesz spórolni. Ezért kellett néhány aerodinamikai és mechanikai fejlesztést mellőzni az év végén” – tette hozzá.
„Bajba igazából a szezon végi balesetek keverhetik az embert. Kimié Monzában aztán George-é Austinban és utána Mexikóban. Egyszer csak azon kaptuk magunkat, hogy csak egy bizonyos típusú szárnyunk van. Nem maradt pénz újakra a költséglimiten belül” – magyarázta, majd megjegyezte, ennek ellenére továbbra is támogatja a rendszert.
„Mindenképpen” – felelte határozottan, amikor feltették neki a kérdést. „És azért, mert ez (a költségvetési limit bevezetése) nyereségessé tette a csapatokat, és ezáltal magát a sportot is fenntarthatóbbá tette” – érvelt.
