Sainz csütörtökön teljesítette az első „éles tesztnapot” új csapatával, a Williamsszel, garázsában pedig belső körének jól megszokott tagjai között felbukkant a korábbi Forma–1-es versenyző, Roberto Merhi is.
Merhi egy már jól összeszokott „bandához” csatlakozott, aminek Sainz édesapja, a korábbi rali-világbajnok, idősebb Carlos Sainz valamint a Williams pilótájának unokatestvére és menedzsere, Carlos Onoro is oszlopos tagja.
A jelenleg a japán super GT mezőnyét erősítő spanyol – aki 13 versenyt az F1-ben is teljesített a Manorral – hosszú ideje jó kapcsolatot ápol Sainz-cal, akit a garázsban nemcsak barátként tud támogatni, hanem szakmai szempontból is a segítségére lehet, ahogyan arra a Sky Sports rutinos utazó riportere, Ted Kravitz is rámutatott a csütörtöki tesztnap során.
New surroundings for Carlos Sainz at Williams 😎
Who else is excited to see how he fares?#F1Testing #F1 pic.twitter.com/j1xUOamaRC
— Formula 1 (@F1) February 26, 2025
„Érdekesnek találtam, hogy nemcsak idősebb Carlos Sainz jelent meg a garázsban egy fejhallgatóval, hanem Roberto Merhi is” – fogalmazott. „Nemcsak áll és néz, hanem beszél a mérnökökkel is, sok mindent megért, és Sainz második szemeként funkcionál, hogy segítse a barátját az autó még jobb megértésében” – tette hozzá.
„Hasznos lehet Sainz számára. Kíváncsi vagyok arra, hogy a Williams nagyobb mozgásteret ad-e Sainznak, mint amihez a Ferrarinál hozzászokott, ott ugyanis a versenyzők belső köreit jobban elválasztották a mérnököktől” – mutatott rá.
Hasonló megjegyzést tett az F1 TV kommentátora, Alex Brundle is, aki szintén hasznosnak tartja egy „második szempár” jelenlétét. „Ha van egy versenyző, aki egyúttal megbízható barát is és egyáltalán nem jelent fenyegetést, akkor ott lehet a garázsban, hogy segítséget nyújtson. Segít, ha van egy társ a garázsban, vagy egy szövetséges a mérnöki szobában. Külső perspektívát ad” – mondta.
