Immáron a hetedik évadát éli a Netflix Drive To Survive című Forma–1-es sorozata. A 2024-es szezon eseményeit feldolgozó 10 résznek a múlt héten volt a premierje, és ahogy az lenni szokott, ezúttal sem csak az szolgáltat beszédtémát, mi minden derült ki utólag az év eseményeiről, hanem az is, miben tér el a sorozat a valóságtól…
Max Verstappen korábban már bojkottálta is a szériában való szereplést, mivel az első évadok egyikében úgy vágtak össze vele készült interjúkat, hogy azok teljesen más értelmet nyertek. Később megegyezett a készítőkkel, hogy visszafogottan hozzájárul a sorozathoz, ám a hollandot most sikerült ismét magukra haragítaniuk az amerikaiaknak.
A második rész a barát-ellenség viszonyra utaló címet kapta, és abban Max Verstappen és Lando Norris (illetve Christian Horner és Zak Brown) kapcsolata kerül górcső alá. Ebben a McLaren számára fordulópontot hozó Miami Nagydíj eseményei kapcsán bemutatták, mennyire örült az első F1-es győzelmét arató Norris, miközben Verstappent nagyon csalódottnak ábrázolták. Szépséghiba, hogy mindezt egy olyan díjátadó előtti felvétellel tették, ami valójában nem is Miamiban, hanem hónapokkal később, Zandvoortban készült a „lihegőszobában”… Erről egyébként a dobogósoknak járó sapkák is árulkodnak, melyeken rajta van az adott nagydíj országának zászlaja.
Verstappen nem hagyta szó nélkül a nyilvánvaló megtévesztést.
„A jelek szerint nagyon csalódott voltam Miami után. Pedig az a vasárnap estém szó szerint a valaha volt legjobb volt! Szóval nem tudom, mi miatt lettem volna olyan csalódott…”
– utalt arra a Redline szimulátorcsapat egyik streamjében, hogy a valóságban együtt ünnepelt a győzelme után igazán vad bulit csapó Norrisszal.

A Netflix-sorozat csütörtökön az Ausztrál Nagydíj sajtónapján is szóba került. Verstappent megkérdezték, mi a véleménye a készítők – enyhén szólva – szabad szellemű vágási stratégiájáról. „Nem lepődtem meg. Nem néztem, csak látom feljönni ezeket az X-en. Csak gyorsan el kell rejtened, hogy ne jöjjön fel újra a hírfolyamodban…” – mosolygott.
Hozzátette, ilyen szempontból taktikusan jár el.
„Nem, nem tiltom le, mert az látszik! Ha csak elrejted, azt senki sem tudja meg!”
– mondta a holland, miközben Oscar Piastri és Jack Doohan nagyot nevetett mellette.
Piastri egyébként maga is megkérdőjelezte a sorozat hitelességét és értékét, amikor arról kérdezték, nem aggasztja-e, hogy Zak Brown McLaren-főnök az egyik epizódban a Lando Norris-korszak kezdetét jósolta. „Nem láttam. Sok dolog van a Drive To Survive-ban, amikről nem tudhatjuk, hogyan is vágták össze…” – mosolygott az ausztrál.
Egy másik versenyző, George Russell szintén felhívta rá a figyelmet: a kérdéses F1-sorozat hiába várunk dokumentarista pontosságot. „Végső soron engem nem érdekel, hogyan ábrázolnak benne. Csak az érdekel, hogy hogyan teljesítek az autóban, és hogyan dolgozom együtt a csapatommal. Itt a cél, hogy a lehető legjobb sztorit jelenítsék meg. Ilyen a világ, és ilyenek ezek szórakoztató műsorok” – fogalmazott a Mercedes versenyzője.
Az F1 mindeközben továbbra is hálás a Netflixnek, hogy új közönséget nyert neki a sorozatával, és segített elérni, hogy végre az Egyesült Államok is tudomást szerezzen a létezésükről – még ha e figyelemért olykor el is kell kanyarodni a tényektől és a valóságtól…