Nemzeti Sportrádió
Most szól:
Élő Eredmények

Vizsgálat indult Leclerc és Stroll ellen

Vizsgálat indult Leclerc és Stroll ellen

FIA, Racefans
Többek között Charles Leclerc ellen is vizsgálat indult a Kínai Nagydíj sprintidőmérője után egy lehetséges szabálysértés miatt.

Nem tekinthető még véglegesnek a sanghaji sprintidőmérő eredménye. Az FIA a leintés után több versenyző ellen is vizsgálódni kezdett, mivel nem tartották be a versenyigazgató által előírt limitidőt a két biztonsági autós vonal között. Az FIA egy 1:54,0 másodperces kört szabott meg határként, és a kvalifikáció során több résztvevő is ennél lassabb tempóban teljesítette a boxutca kijáratánál és bejáratánál lévő vonalak közötti pályaszakaszt. 8 esetben már megállapították, hogy e szabálysértés annak következménye volt, hogy az érintettek nem akarták feltartani a társaikat.

A még fel nem mentett beidézettek között ott van Charles Leclerc és Lance Stroll, akiknek esetét külön vizsgálják.

Leclerc-nél a jelek szerint az okozhatta a problémát, hogy a Ferrari korábban pozíciócserét kért a versenyzőitől. A monacóinak el kellett engednie maga mellett Lewis Hamiltont, amire reagálva jelezte is: „Megteszem, de sosem tettünk ilyet. És most én vagyok itt ****ban.”

A ferraris a 4. helyet szerezte meg a sprintfutamra, míg Stroll a 10.-et.

Efféle vétségek kapcsán már tavaly is sokszor vizsgálódott a szövetség, ám az esetek többségében volt elfogadható indok a lassú tempóra, így annak nem lett következménye. A múlt évi Katari Nagydíjon ugyanakkor két versenyző is hivatalos megrovásban részesült, míg Max Verstappent 1 rajthelyes büntetéssel sújtották, amiért nemcsak túllépte az időlimitet, de útját is állta George Russellnek egy bemelegítő körön.

Borítókép: Charles Leclerc (Fotó: XPB)

További tartalmak