Noha a pénteki sprintkvalifikációt és a szombati versenyt is Lewis Hamilton nyerte a Ferrarival, a sanghaji időmérő előtt többen a McLarent és az ausztráliai győzelmének köszönhetően a bajnoki tabellát vezető Lando Norrist tartották favoritnak.
A narancsosok végül igazolták a várakozásokat, Norris helyett azonban a csapattárs, Oscar Piastri futotta meg a leggyorsabb kört.
Ezzel okozott egy kis meglepetést, az időmérő első két szakaszában ugyanis Norris tűnt gyorsabbnak. A Q3-ban azonban, ahogyan azt Piastri is elmondta, minden összeállt! Így az ausztrál megszerezte pályafutása első pole pozícióját egy vasárnapi viadalra.
„A Q3-ban találtam meg a tempót. Addig azért jobban szenvedtem. De a Q3-ban életre kelt alattam az autó és én is ráéreztem a pályára” – fogalmazott.
„Elégedett vagyok teljesítményemmel, de az utolsó kör sem volt hibátlan. Élvezetes itt körözni és az új aszfalt is nagyon jól tapad. Nekünk versenyzőknek ez a legjobb érzés. Viszont ha elmegy a tapadás, akkor keményen büntet a pálya, de ha minden összeáll, akkor fantasztikus” – folytatta.
A szóban forgó körről készült belső kamerás felvételt a szokásoknak megfelelően az F1 hivatalos oldalán is megtekinthetjük (és ITT is elérhető).
Ami a folytatást illeti, Piastrira kemény kihívások várhatnak a nagydíjon, George Russell ugyanis közel volt hozzá az időmérőn, de Norrist és a Ferrarit sem írhatjuk le a hétvégi eredmények alapján. Hogy ki nyer, az kiderül a futamon, amit az M4 Sport 8:00-tól élőben közvetít. A felvezető 7:30-kor indul.