Nemzeti Sportrádió
Most szól:
Élő Eredmények

Gyenge kezdés után találkozót tart az Aston Martin

Gyenge kezdés után találkozót tart az Aston Martin

F1i
A gyenge szezonstart után kulcsfontosságú találkozót tart az Aston Martin F1-es csapata. Ami a folytatást illeti, csapatvezetőjük, Andy Cowell úgy érzi, javulhatnak, még ha nem is jelentős mértékben.

A kaotikus ausztrál versenyen és a több kizárást hozó kínai futamon Lance Stroll összesen tíz pontot gyűjtött az Aston Martinnak, az autó tempóját látva pedig már akkor sejthető volt, ezek az egységek értékesek lesznek a csapat számára.

A mögöttünk lévő triplahétvége ezt igazolta, a zöldek ugyanis Japánban, Bahreinben és Szaúd-Arábiában is egységek nélkül maradtak. Tíz pontjuk köszönhetően viszont még mindig megelőzik a Racing Bullst, az Alpine-t és a Saubert. Más kérdés persze, hogy tempó alapján a Red Bull kiscsapata és a Renault gárdája is versenyképesebbnek tűnik.

A kialakult helyzetre a csapat természetesen reagálni szeretne: azt már jelezték, hogy nem engedik el a 2025-ös évet, annak ellenére sem, hogy legendás tervezőmérnökük, Adrian Newey csak és kizárólag a 2026-os projektre és a jelentős szabályváltozásokra összpontosít.

Andy Cowell (Fotó: XPB)

Mivel nem írják le 2025-öt, értelemszerűen fejleszteni fognak, annak érdekében pedig, hogy megszabják az irányt és kielemezzék az eddigieket, egy kulcsfontosságú találkozót is tartanak. „Össze fogunk ülni, hogy átgondoljuk, mit tanultunk ez alatt a triplahétvége alatt. És azt, hogy mit tegyünk a továbbiakban?” – kezdte a csapatvezető.

„Ki tudunk ennél többet is hozni az autóból? Igen, azt hiszem, ki tudunk. Úgy gondolom, sok terület van, ahol többet is kihozhatunk az autóból, ezt látjuk, amennyiben visszatekintünk az előző versenyhétvégékre” – tette hozzá.

„Ez elég ahhoz, hogy versenyeket nyerjünk? Nem, nem elég. De ahhoz elég, hogy egy kicsit előrelépjünk? Igen, ahhoz elég. Tanulunk az autóról és az új fejlesztésekről, amik a gyárból jönnek. És tanulunk arról is, hogyan tudjuk előrevinni a dolgokat” – magyarázta a rutinos szakember, aki 2025-ben állt munkába új csapatánál (korábban a Mercedes egyik sikerkovácsa volt).

Versenyzőjük, Fernando Alonso a gyenge kezdés után kissé csalódottan megjegyezte, a jelenlegi helyzet alapján a pontszerzés is nehéznek tűnik. „Szomorú, hogy még nincs pontom, de mindent bele fogok adni. Ahogy akkor is, amikor a dobogóért harcoltunk. Szerintem nehéz lesz pontot szerezni, de továbbra is próbálkozni fogunk” – ígérte a kétszeres bajnok.

Oliver Bearman és Lance Stroll (Fotó: Haas/LAT)
Borítókép: Fernando Alonso (Fotó: XPB)

További tartalmak