Nemzeti Sportrádió
Most szól:
Élő Eredmények

Ferrari: fékgondok, fojtogató sisak, büntetés és az állandó időmérős dilemma

Ferrari: fékgondok, fojtogató sisak, büntetés és az állandó időmérős dilemma

F1
Több problémával is szembesült a Ferrari az idei első hazai versenyhétvégéje nyitónapján. Charles Leclerc jobban van, Lewis Hamilton totózik…

Ígéretesen indult az Emilia-Romagna Nagydíja a Ferrari számára pénteken. Lewis Hamilton az 5. időt autózta az első szabadedzésen, a hátránya csak 0,096 másodperc volt Oscar Piastrival szemben. A hétszeres világbajnok végre magabiztosnak tűnt a volánnál. Mindeközben a csütörtöki sajtónapot betegeskedés miatt kihagyó Charles Leclerc csak szenvedett az első órában, és végül a 12. pozícióban kötött ki, bő fél másodperces lemaradással.

A második edzésen fordult a kocka házon belül. Leclerc 0,475 másodperces hátránnyal a 6. helyen kötött ki, míg kollégája 11. lett, 0,650 másodperces lemaradással. Ebben az órában mindketten panaszkodtak a fékek teljesítményére.

Leclerc a hírek szerint valamilyen megfázásos betegséggel küzdött a héten, ám elmondása szerint egyre jobban van. „Már sokkal jobban vagyok. Két napja elég rossz volt, tegnap jobb volt, de még nem voltam százszázalékos. Mostanra kezd alakulni.”

Charles Leclerc (Fotó: XPB)

A monacóinak az első gyakorlás elején a sisakjával gyűlt meg a baja: nagy tempónál a menetszél egyszerűen felemelte a fejvédőjét, ami így fojtogatni kezdte. Ezen az edzésen a csapata is hibázott: a garázsban állítottak a guminyomásán, nem tartva magukat az FIA előírásahoz, amiért 5000 eurós büntetést kaptak.

„Az első edzés nagyon nehéz volt. Különböző problémáim voltak. A másodikon minden jobban összeállt, jobban is éreztem magam, viszont még mindig hiányzik a teljesítmény. Tudjuk ezt. A gyenge pontunkat az időmérős tempó jelenti, ezen dolgozunk tovább.”

Leclerc nem hiszi, hogy szombaton a pole pozícióért harcolhatnak, de kiemelte, Imolában nagyon fontos lenne javítaniuk az egykörös teljesítményükön. „A mainál lehetünk jobbak, de a pole-esély nem hiszem, hogy jelenleg benne van az autóban. A versenytempó viszont erős volt. Ugyanakkor ezen a pályán nehéz előzni, így muszáj az időmérős teljesítményünkre fókuszálnunk. Remélem, ennek meglesz az eredménye szombaton” – fogalmazott.

A szombati jóslata? „Az első sorba kerülni nagyon nehéz lesz. A második sor már egy jó eredmény lenne, mert jelenleg inkább tűnik esélyesnek a harmadik sor, ha minden jól alakul. A cél a lehető legjobb helyezés, és remélem, hogy képesek leszünk a csodára, és jobbak lehetünk a második sornál.”

Lewis Hamilton (Fotó: XPB)

Hamilton az első edzésen egészen elégedett volt az autójával, a másodikon viszont előjöttek a fékgondjai. Elárulta, ez általános probléma nála idén. „Az első edzés jó volt, igazán elégedett voltam az autóval. Úgy éreztem, előreléptem, bizakodó voltam. Szó szerint csak két aprócska dolgon változtattam, amiknek semmilyen hatása nem kellett volna, hogy legyen. Talán ezek voltak a legkisebb módosításaim egész évben. Erre fékgondjaink voltak, ami meghatározó volt. Ezzel küzdöttem.”

„Valójában egész évben komoly probléma ez. És ilyesmit sosem tapasztaltam korábban, szóval ez újdonság számomra idén.”

Megerősítette, ennek a problémának nem a fékgyártóhoz van köze. Eddig egész pályafutása során a Carbon Industries fékjeit használta, idén a Brembóét. „Nem, ez nem az átállás, csak a teljesítménye…”

Megoldást nem tud a helyzetre. „Ez egy lutri. Van, hogy működik, van, hogy nem. Remélem, holnap összejön valami. Mindenképpen dolgozunk rajta” – mondta a brit.

Borítókép: Charles Leclerc (Fotó: XPB)

További tartalmak