Nemzeti Sportrádió
Most szól:
Élő Eredmények

Váratlanul távozik a Renault első embere

Váratlanul távozik a Renault első embere

Renault
Váratlanul távozott posztjától Luca de Meo, az Alpine anyavállalatának, a Renault csoportnak az elnöke. Hivatalos közleményében jelezte, ő döntött úgy, hogy átadja a stafétát és új kihívások után néz.

Vasárnap, a Kanadai Nagydíj ideje alatt derült égből villámcsapásként érkezett a hír, távozik a Renault csoport első embere, Luca de Meo, aki a Forma–1-es csapat életében is fontos szerepet játszott, hiszen a legtöbb komoly döntést neki kellett meghoznia.

Az 58 éves olasz szakember a hivatalos közleményben arról beszélt, ő maga mond le posztjáról, hogy „új kihívások után” nézzen. Lemondását a Renault igazgatótanácsa elfogadta, az egy 30 napos felmondási időszak után július 15-én lép hatályba. De Meo addig a Renault élén marad, az igazgatótanács pedig elkezdi az utód kiválasztását.

„Mindig eljön egy pont az életben, amikor az ember tudja, hogy a munkája véget ért” – kezdte indoklását. „Az eredményeink magukért beszélnek, a legjobbak a történelmünk során. Erős csapatunk, agilis szervezetünk van.”

Pierre Gasly (Fotó: XPB)

„Kész stratégiai tervekkel rendelkezünk a termékeink következő generációját illetően. Ezért döntöttem úgy, hogy átadom a stafétát. Egy átalakult vállalatot hagyok el és készen állok a jövőre, arra hogy a tapasztalataimat más ágazatokban kamatoztassam, és új kalandokba vágjak” – emelte ki a szakember, aki kulcsszerepet játszott a Renault-csapat Alpine-ra nevezésében.

De Meo közrejátszott abban a döntésben is, hogy a csapat 2026-ban már ügyfélként versenyez, a Renault-motorok helyett a Mercedesét fogják használni, saját programjukat pedig – a dolgozók tiltakozása ellenére – leállítják.

Eközben egyébként az Alpine F1-es csapatvezetőt is keres, Oliver Okaes ugyanis szintén hirtelen és azonnali hatállyal távozott posztjáról május elején, a Miami Nagydíjat követően. Az istálló azóta csapatvezető nélkül üzemel, a napi ügyeket a tanácsadó, Flavio Briatore intézi, de folyamatban van az új szakember keresése.

Flavio Briatore (Fotó: XPB)
Borítókép: Luca de Meo (Fotó: XPB)

További tartalmak